‘HALKHEP’ bilgilendirmeye devam ediyor

Türk Hematoloji Derneği’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geliştirdiği ‘HALKHEP-Hasta ve Hasta Yakınlarına Yönelik Kan Hastalıkları Bilgilendirme Toplantıları’nın bu seferki durağı Hatay.

losemi_hmedium.hmedium İSTANBUL – Türk Hematoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Muhit Özcan, tüm hasta ve hasta yakınlarının katılabileceği, katılımların ücretsiz olacağı HALKHEP toplantılarının Nisan ayından itibaren Erzurum, Ankara, İstanbul, Adıyaman ve Sivas illerinde başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, devamının ise 10 Eylül’de Hatay’da yapılacağını belirtti.

Prof. Özcan, “Hematolojik kanserler ile kan hastalıklarını halkın anlayabileceği düzeyde ve her yönüyle ele alarak özellikle hasta ve hasta yakınlarının doğru bilgi almalarını hedeflediğimiz toplantılarda hematolog, enfeksiyon hastalıkları uzmanı, psikiyatrist, diyetisyen gibi farklı branşlardan uzmanlar söz alacaklar. Halkımız da oturumların sonunda soru-cevap bölümleriyle katkıda bulunacaklar” dedi.

Toplantıda hastalıklarla ilgili her türlü bilginin paylaşılacağını belirten ve hematolojik kanserlerde tam şifa olasılığının giderek yükseldiğini ifade eden Özcan, bilgi ve farkındalık düzeyinin artması ile bu başarının daha da artacağını, hastaların hastalıkları hakkında daha çok soru sormasını önemsediklerini hatırlattı.

Katılımın ücretsiz olacağı HALKHEP toplantısının gerçekleştirileceği yer ve tarih detayları ise şöyle:

Tarih: 10 Eylül 2011 Cumartesi
Saat: 14.00 – 16.45
Yer:   Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Toplantı Salonu.

İletişim: Türk Hematoloji Derneği Tel: 0 (312) 490 98 97 • Faks: 0 (312) 490 98 68
E-posta: thdofis@thd.org.tr • Web: www.thd.org.tr kaynak