Kanser hastalarına İYİ HABER!

chemo Kanser hastaları bu haber size! Kemoterapi sürecinde dökülen saçlarınızı artık dert etmeyin! Neden mi?


Kemoterapi sürecinde saçları dökülen kanser hastalarına HDC Levent’ten iç açıcı haber!

HDC Levent Saç Protes Merkezi yöneticisi Nusret Çalışkan kanser hastalarını sevindirecek bilgiler verdi.. Kanser tedavi sürecinde dökülen saçların, hasta psikoloji üzerinde adeta yıkım yaptığına dikkat çeken Çalışkan, “Biz tam da bu noktada protez saç uygulaması yaparak kişinin tedavi sürecini daha mutlu geçirmesini sağlıyoruz” dedi.
Nusret Çalışkan HABERFORM’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

”Çağımızın korkulu rüyası kanser hastalığı hızla yayılmakta; tabii ki bizi de fazlasıyla yaralamakta.
Bu süreci bizzat yaşayan bir insan olarak o süreçte ne tür sıkıntılar çekildiğini yakinen biliyorum.
Çünkü ben de akciğer kanserine yakalanıp sonra hayatını kaybeden bir kardeşe sahibim.
Teşhis konulduktan sonra çeşitli tedavi süreçlerini takiben malumunuz kemoterapi uygulaması başlanmakta, kemoterapi sürecinde ise saç dökülmeleriyle sıkça karşılaşılmaktadır. Bu durum kanser tedavisi ile yeterince bitap düşen hastanın moral bozukluğunu daha da arttırmaktadır.
İşte bu noktada biz, protez saç uygulaması yaparak kişinin tedavi sürecini daha mutlu geçirmesini sağlamaktayız.”
TEDAVİYE BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKAT!

Kanser hastalığına yakalanan ve saç dökülmesi sürecinde protez kullanmak isteyen hastaların bir noktaya çok dikkat etmeleri gerekiyor.
HDC Levent Saç Protez Merkezi Müdürü Nusret Çalışkan hastaların tedavi sürecinde başlamadan kendileriyle irtibata geçmelerinin çok önemli olduğunu kaydetti.. Çalışkan konuyla ilgili şunları kaydetti:
”Her ay asgari 10-15 kemoterapi tedavisi gören hastamıza hizmet veriyoruz. Bu süreçte kullandıkları saç protezi sayesinde yaşadıkları mutluluğa bizzat şahit olmaktayız. Tedavileri bitip sağlıklarına kavuştukları zaman, teşekkür etmek için bizi ziyaret ettiklerinde nasıl mutlu olduğumuzu anlatamam. Tek söyledikleri cümle “İyi ki varsınız”..
Bu arada hastalarımızdan ricam tedavi başlamadan yani saç dökülmesi yaşanmadan bizimle temasa geçmeleri.. Biz de hazırlıklarımızı ona göre yaparız. Unutulmamalıdır ki; biz bu tür hastalarımızı müşteri olarak görmüyoruz.Bu süreçte onları bir nebze olsun mutlu etmek, bizi ziyadesiyle mutlu edecek..”kaynak