Küba kansere karşı geliştirdiği ilaçlarını Avrupa’da tanıtıyor

Küba sağlık konusunda ilerlemeyi sürdürürken, Küba’nın kansere karşı geliştirdiği ve tamamen homeopatik Vidatox 30CH adlı ilaç, Labiofam grubunun promosyon kampanyası başarılı olursa, Avrupa pazarına çıkacak.

kuba-kanser-ilaci Homeopati, yüksek dozda zehirli olan doğal maddelerin hastaya düşük dozda verilmesine dayanan tedavilere verilen isim.

Kübalı Labiofam şirketinin Virüs ve Bakteri Aşıları müdürü Oniel Diaz, tanıtımlarından umutlu olduklarını, Birleşik Krallık, Belçika ve Fransa’da birçok görüşme yaptıklarını belirtti.

Kanser hastalarının umudu olan yeni ilacın oldukça dikkat çektiğini belirten Oniel Diaz, “Görüşmelerde Küba’yla ticari bağların geliştirilmesi ve Labiofam’ın Acitan (anti-oksidant) ve Asmacan (bronç açıcı) gibi diğer doğal ürünlerine yönelik de büyük ilgi vardı” dedi.

Deng ve sıtmaya karşı kullanılan ve Afrika’da başarıyla uygulanan Bactivec ve Griselesf de öne çıkan ürünler arasındaydı. Diaz, Labiofam’ın Afrika’da uzun süreli ilişkileri ve deneyimi olduğunu hatırlattı.

Labiofam kampanyasını İspanya, Portekiz, Danimarka, Finlandiya ve Norveç’te sürdürecek.

Küba sağlık turizminde en çok tercih edilen ülkelerden

Kültür ve turistik geziler için tercih edilen Küba, son yıllarda sağlık turizmi açısından da tercih edilen bir ülke haline geldi. Sağlık alanında önemli çalışmaların yapıldığı Küba ‘ya tıp eğitimi almak ve tedavi olmak için dünyanın bir yerinden birçok kişi başvuru yapıyor.

Chavez Küba ‘da tedavi oluyor

Venezuela lideri Hugo Chavez kanser tedavisi için Küba ‘yı tercih etti. Chavez sık sık Küba ‘ya giderek sağlık kontrollerinden geçerken, ilk iki operasyonu Küba’da gerçekleştirdi. Küba ‘da tedavi görmekten memnun olduğunu söyleyen Chavez, son yapılan tetkiklerin sonuçlarının gayet iyi olduğunu, kemoterapisinde diğer bir aşamayı daha aştığını söylemişti.kaynak