Kanserde Erken Tanının Önemini Anlatmak için Stant Açıldı

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), kanserde erken tanının önemini anlatmak amacıyla stant açtı.

3 (75) Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), kanserde erken tanının önemini anlatmak amacıyla stant açtı.
PTT önünde açılan stantta vatandaşlar kanser çeşitleri ve kanserde erken tanının tedavideki önemi hakkında bilgilendirildi.
Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun eşi Esma Balkanlıoğlu’nun da katıldığı standın açılışında konuşan Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Selcen Hıdıroğlu, vatandaşları kanser konusunda bilinçlendirmek istediklerini söyledi.
Erken tanının kanser tedavisindeki önemi, KETEM’in araştırmalarını, neler yaptığını anlatmak için stant açtıklarını ifade eden Hıdıroğlu, kanserde erken tanının önemini vurgulamak istediklerini kaydetti.
İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Deniz Fırat da KETEM çalışmaları hakkında bilgi verdi. Söz konusu etkinliklere devam edeceklerini ifade eden Fırat, şöyle devam etti:
"KETEM 2000 yılından itibaren Afyonkarahisar’da faaliyet gösteriyor. KETEM’de kanserin farkındalığı, kanser konusunda halkı bilinçlendirme, yüz yüze eğitimlerimiz ve tarama programlarımız devam ediyor. Kanser hastalığının belirti vermesine kadar ki zamanda yakaladığımız hastalarımızda erken teşhisle tedavide büyük bir başarı sağlıyoruz. Merkezimiz ücretsiz hizmet veriyor."
Daha sonra, katılımcılar tarafından vatandaşlara karanfil, kurdela ve kanserdeki erken tanın önemini anlatan broşürler dağıtıldı.
Stant açılışına, Belediye meclis üyeleri Rasime Kıpırtı Fedakar, Suzan Yonca, İl Genel Meclis Üyesi Hatice Dudu Özkal, Kent Konseyi üyeleri ve KETEM çalışanları katıldı.kaynak