Beyninde ur olan Bahar için yardım kampanyası

Tedavi masrafı 50 bin TL

605438_detayMersin’in Tarsus ilçesinde beyninde göze yakın bir yerde oluşan ur nedeniyle acil ameliyat olması gereken, babası 5 aydır işsiz olan, annesi ise tekstil atölyesinde asgari ücretle çalışan 13 yaşındaki Bahar Özkur için yardım kampanyası başlatıldı. “Vücudumda kötü bir şey olduğunu hissettim” diyen Bahar, “Artık yatakta değil, sınıfta ders çalışmak istiyorum” derken, annesi de “Kızımı Adana, Ankara, İzmir ve İstanbul’a götürdük. Tüm doktorlar ameliyatın tehlikeli olduğu ve kalıcı hasar bırakabileceğini ifade ettiler. Sadece İstanbul’dakii profesör ameliyatın yüzde 100 başarılı geçeceği garantisini verdi. Fakat yaklaşık 50 bin TL masraf çıkartıldı. Bu parayı ödeme imkanımız yok” diye konuştu.
Mersin’in Tarsus ilçesinde beyninde göze yakın bir yerde oluşan ur nedeniyle acil ameliyat olması gereken ve ailesinin maddi imkanları yetersiz olan 13 yaşındaki Bahar Özkur için yardım kampanyası başlatıldı.
Şehit İshak Mahallesi 3314 Sokak No: 8 adresinde oturan Özkur ailesinin 13 yaşındaki kızı Bahar, yaklaşık 4 ay önce baş dönmesi ve göz kararması şikayetiyle Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan tetkiklerde beyninde ur olduğu belirlendi. Babası 5 aydır işsiz olan, annesi de bir tekstil atölyesinde asgari ücretle çalışan Bahar için ailesinin başvurusu üzerine Tarsus Kaymakamlığı ve Mersin Valiliği tarafından yardım kampanyası başlatıldı vee Yapı Kredi bankasında yardım hesabı açıldı.
DOKTOR OLMAK İSTİYORUM
Hastalığının ilerlemesi üzerine Tarsus Şehit İshak İlköğretim Okulu’ndaki eğitimine ara veren Bahar, yaşadıklarından dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, “Hastalık dolayısıyla sık sık midem bulanıyor, gözüm kararıyor ve başım ağrıyor. Annem ve babam yanımda olmadığı zaman korkuyorum. Okulu, arkadaşlarımı özledim. İyileşmek ve onlara kavuşmak istiyorum. Tedavim için hayırseverlerden destek bekliyorum. İyileşirsem okuyup doktor olmak ve ileride ben de insanları tedavi etmek istiyorum” diye konuştu.
Anne Asiye Özkur ise “Tarsus’taki doktorların önerileri üzerine kızımı Adana, Ankara, İzmir ve İstanbul’a götürdük. Tüm doktorlar ameliyatın tehlikeli olduğu ve kalıcı hasar bırakabileceğini ifade ettiler. Sadece İstanbul Yeditepe Üniversitesi’ndeki profesör ameliyatın yüzde 100 başarılı geçeceği garantisini verdi. Fakat yaklaşık 50 bin TL masraf çıkartıldı. Bu parayı ödeme imkanımız yok” diye konuştu. 5 aydır işsiz olan baba Akif Özkul da kızının durumundan dolayı büyük bir yıkım yaşadığını belirterek, “Kızımın tedavisi için gerekli olan parayı bulmak için Tarsus Kaymakamlığına ve Belediye Başkanlığına başvuruda bulunduk. Olumlu cevap aldık ve resmi başvurumuzu yaptık. Yapı Kredi Bankası’nda 873 579 55 nolu yardım hesabı numarası açıldı. IBAN numarası TR46 0006 7010 0000 0087 3579 55 olan hesap numarasına yardımda bulunacak kişi veya kurumlardan kesinlikle havale parası alınmayacak. Tüm kişi ve kurumların konuya duyarlı davranmalarını ve bize destek olmalarını bekliyoruz. Ne olur Bahar’ımı kurtarmak için herkes bir omuz atsın” şeklinde konuştu.kaynak