Meme kanseri oldu, şifayı Antalya’da aradı

Tatil için Antalya’ya gelmeye hazırlanırken meme kanseri olduğunu öğrenen Rus Igor Osechkin, Antalya’da başarılı bir ameliyat geçirdi. Hastanın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Igor Osechkin- Prof. Dr. Kemal Emek.widec ANTALYA – Moskova’da yaşayan 46 yaşındaki Igor Osechkin, kızı ve eşi ile Antalya’ya tatile gelmek için hazırlık yaparken göğsünde şiddetli ağrı ve şişkinlik hissiyle gittiği hastanede meme kanseri olduğunu öğrendi.

Antalya’da bir süre kemoterapi alan Osechkin, Genel Cerrah Prof. Dr. Kemal Emek ve ekibi tarafından ameliyat edildi.

Annesinin meme kanserinden öldüğünü ifade eden Osechkin, ”Babamı da bir türlü teşhis edilemeyen bir hastalık nedeniyle kaybettim” dedi.

Özel bir hastanede tedavi olmaya karar verdiğini söyleyen Osechkin, kemoterapi gördükten sonra ameliyat olduğunu belirterek, ”Şu anda sağlıklı ve çok mutluyum. Ailece Antalya’ya yerleşmeye karar verdik” dedi.

ERKEKLERDE AZ GÖRÜLÜYOR AMA DAHA AGRESİF SEYREDİYOR
Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Kemal Emek, hastanın göğsünde büyük bir kitleyle hastaneye başvurduğunda kendisine ileri evre meme kanseri teşhisi konulduğunu bildirdi. Kemoterapiyle kitlenin boyutlarını küçülterek operasyona hazır hale getirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Emek, ”Ameliyat çok başarılı geçti ve hastamızın da durumu gayet iyi” dedi.

Emek, kadınlarda meme kanseri riskinin daha fazla olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

”Meme kanseri erkeklerde sık görülen bir hastalık değildir. Erkeklerdeki meme kanseri kadınlardaki meme kanserine göre bir miktar daha agresif seyredebilir. Bunun sebebi, tanıdaki gecikme ya da kadınlarda uygulanan tarama yöntemlerinin erkeklerde uygulanmaması olabilir. Bazen bu durum genetik de olabilir. Ailesinde meme kanseri geçmişi olan kişiler, erkek ya da kadın, daha fazla risk altındadır.” kaynak