Meme kanseri için buluşacaklar

Gazi Üniversitesi’nde bir araya gelecek uzmanlar, hastalar ve hasta yakınları ‘1. Meme Kanseri Hastaları ile Eğitim ve Paylaşım Günleri’nde hastalığı tüm yönleriyle masaya yatıracak.

MEME KANSERİ3333333333333333333333.hlarge ANKARA – Meme kanseri ve erken tanı, meme kanserinde tedavi, tedavi sonrası evde bakım ve tedavi sonrası yaşam konuları alanın uzmanları tarafından tüm yönleriyle ele alınacak.

Gazi Üniversitesi (GÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin katkılarıyla bu yıl ilk kez düzenlenen ”1. Meme Kanseri Hastaları ile Eğitim ve Paylaşım Günleri”, GÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Programın amacı, meme kanseri tanısı alan ve tedavi gören hastalara eğitim vermeyi, hastaların yaşadıkları sorunları paylaşmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçlıyor.

Bir gün sürecek program kapsamında hastalara meme kanseri konusunda uzman öğretim üyeleri tarafından meme kanseri, meme kanserinde erken tanı ve tedavi, evde bakım, beslenme, lenfödemde fizyoterapi yaklaşımları, beden imajı ve estetik cerrahi yöntemleri ile psikososyal sorunlarla baş etme konusunda eğitim verilecek. Programda ayrıca, meme kanserli hastaların deneyimleri de paylaşılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe gelebilmek için elektronik posta ya da telefon ile ön kayıt yapılması yeterli oluyor.kaynak