Kanseri karşı mutlaka tüketin

yogurt_ Meme kanserinin en basit ve lezzetli ilacı elinizin altında bulunuyor…

Haftada 3-5 kez az yağlı yoğurt yemek, meme kanseri riskini azaltıyor. Protein zengini fasulyenin de kalp krizi ve kanser riskini azalttığı belirtildi…Yoğurtta bulunan faydalı bakterilerin insan sağlığına çok olumlu etkileri var. Bazı gıdaların meme kanseri riskini azalttığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Canan Öcal Kuzum, "Yoğurtta bulunan faydalı bakterilerin (probiyotikler) insan sağlığına çok olumlu etkileri bulunuyor.
Bağırsakları ve sindirim sistemini düzenliyor, rahatlatıyor" diye konuştu. Yoğurdun mide ülseri ve vajina enfeksiyonu risklerini de azalttığını kaydeden Kuzum, kadınların domates, kan portakalı ve karpuz gibi likopen zengini gıdaları haftada 3 – 5 kez tüketmelerini tavsiye etti.
HÜCRE ONARIYOR
Kuzum, Çilek, böğürtlen, kızılcık ve ahududu gibi meyvelerin anti kanserojen özelliklere sahip ve hücre onarıcı maddeler içerdiğini kaydetti. Kuzum, "Antokyanlar meme, mide ve bağırsak kanseri risklerini azaltan önemli antioksidanlar arasındadır. C vitamini ve folik asit açısından çok zengin olan bu meyveler, cildin yaşlanmaya karşı korunmasına da katkıda bulunuyor" ifadesini kullandı.
FASULYE TÜKETİN
Diyet Uzmanı Kuzum, fasulyenin de meme kanseri ve kalp krizi riskini azalttığı yönünde araştırmalar bulunduğunu belirtti. Fasulye protein ve lif açısından da son derece zengin bileşimleriyle, kalp krizi ve göğüs kanseri riskini azaltıyor.

kaynak