Yeşil çay cilt kanseri düşmanı!

Tümörü yüzde 40 oranında küçülttüğü tespit edildi

çerdiği polifenol maddesiyle daha önce tümörleri besleyen kan damarlarını tıkadığı belirlenen yeşil çayın cilt kanserinde de iyileştirici etkiye sahip olduğu ortaya çıktı. İngiltere’de yapılan bir araştırma yeşil çayın ciltteki kanserli tümörü yüzde 40 oranında küçülttüğü tespit edildi.

ŞİMDİYE kadar yapılan araştırmalarda kansere karşı çok faydalı olduğu tespit edilen yeşil çayın cilt kanserine de iyi geldiği ortaya çıktı. İngiltere’nin Glasgow kentinde bulunan Strathclyde Üniversitesi uzmanları, yeşil çayın özünden hazırladığı bir karışımı, ciltte bulunan kanserli bölgelerin üzerine tatbik etti. Bir ay süren tedaviden sonra ciltteki tümörlerde yüzde 40 oranında bir küçülme olduğu tespit edildi. Ayrıca ciltteki kanserli bölgelerin de yüzde 30 oranıda azaldığı gözlendi. Daha önceki araştırmalarda yeşil çayın içinde bulunan polifenol maddesinin, kanser tümörlerinin etrafında oluşan ve tümörleri besleyen kan damarlarını tıkadığı belirlenmişti.

Statin pankreas iltihabına iyi geliyor

Kolesterol düşürücü etkiye sahip statinlerin kalp rahatsızlıklarının yanı sıra pankreas sağlığına da olumlu etkileri olduğu açıklandı. İskoç bilim adamları, statin kullananların pankreas iltihabına daha az yakalandığını açıkladı. Glasgow Üniversitesi’nde yapılan incelemede, statin kullananların pankreas iltihamına yakalanma riskinin yüzde 21 oranında azaldığı bildirildi.

Her gün bir Latte yılda 4.5 kilo aldırıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre “Latte” diye adlandırılan espressonun yağlı sütle seyreltilerek bol şekerli olarak yapılan sütlü kahvenin her gün düzenli olarak tüketildiğinde yılda ortalama 4.5 kilo aldırdığı ortaya çıktı. Fitness eğitmenlerinin birliği tarafından yapılan araştırmaya göre, her gün büyük fincanlarda şekerli olarak içilen tek sütlü kahve bile normal bir kahveden dört kat daha fazla kalori içerdiği için kilo aldırıyor. Araştırmayı yürüten Jean Marnoch, “yoğun sütlü Latte, lezzet olarak insanları cezbediyor ama 153 kalorilik bu içeceği vücudumuz yakamıyor. Hele Latte’ye katılan tatlandırıcı şuruplarla yılda alınan kilo miktarı 11’e kadar çıkabiliyor” diye konuştu.

Diyet tozlu yoğurtla kilolara elveda

Alman gıda firması Dow Wolff, geliştirdiği bir toz sayesinde yoğurdu dünyanın en büyük diyet ürünü haline getirmeyi hedefliyor. Firmanın ar-ge bölümünde çalışan dr. Carsten Huettermann, yoğurda yapım aşamasında eklenen “tokluk tozu” adını verdikleri “SATISFIT-LTG” isimli bileşen sayesinde, bu ürünü yiyen insanların kendilerini tok hissettikleri ve kilo vermelerine yardımcı olduğunu açıkladı. Gönüllü denekler üzerinde yapılan araştırmaya göre katkılı yoğurtlar yiyenlerin normal yoğurt yiyenlere oranla yüzde 13 oranında daha az kalori alıyor. Araştırmacılar, “Bu tokluk sayesinde kilo alımının önüne geçiliyor” ifadesini kullandı.Kaynak