Tarım Bakanlığı damgalı diş parlatıcıları kullanın

CB5C43C676D364409F0A6A79rKansere karşı korunmak istiyorsanız, kimyasallarla vücudunuzu fazla nemlendirmeyin. Daha tabii yolları tercih edin. Başınızı zeytinyağlı sabun ya da defne yaprağı gibi doğal ürünlerle yıkayın. Zeytinyağlı veya diğer bitkisel türevli sabunları kullanın. Vücudunuzu yıkadığınız zaman, mutlaka bu grubu tercih edin.
ABD’de yapılan bir araştırma; yumuşatmak için çocukların saçlarına biryantinin, göğüslerin büyümesine yol açtığını gözler önüne serdi. Çünkü bu tür kimyasal ürünlerin içinde hormon bulunuyor. Kadınların kullandığı diş parlatıcıları, tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeler ve vücudunuz için kullandığınız güneş yağları da kansorejen olabilir. Bunlar kullanılırken, çok dikkatli olunmalıdır. Bunların bir kısmı Tarım Bakanlığı tarafından kontrol ediliyor. Üzerinde Tarım Bakanlığı damgası olmayan kaçak ya da ithal ürünleri kesinlikle kullanmamak gerekiyor.
Bulaşıklarınızı sirkeli sudan geçirerek temizleyin!
Unutmayın; kanserde bir koruma bin tedaviden evladır! Yarın ‘keşke’ dememek için bugünden kansere karşı tedbirinizi almanız gerekir. Mutfaklarınızdan plastiği, alüminyumu ve kalaylanmamış bakır kapları atmalısınız. Doğrudan doğruya çelik, cam ve porselen kaplar kullanmalısınız.
Mutfakta kullandığınız deterjanı da çok iyi seçmelisiniz. Özellikle bulaşık deterjanlarında zeytinyağı türevi olanları tercih etmelisiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız, bulaşık deterjanlarınızı biraz ıslah etmeli ve zehirden uzak durmak için bulaşık makinasından çıkardığınız kapları sirkeli sudan geçirmelisiniz.