Su teresi kanser tedavisine umut

Tereye acımsı tadı veren maddenin, kanseri baskılayan enzimleri harekete geçirerek hücrelerin kontrolsüz biçimde büyümelerini engellediği belirlendi.

yapraklı sebzeler içerisinde en düşük kaloriye sahip olan su teresi aslında tam bir kanser savar. Su teresi yaprakları glikonasturtin denilen glikosinolat bileşenlerinden biri olan bu tereye acımsı tadı veren maddeyi içermektedir. Glikonasturtin terenin yapraklarında bolca bulunduğundan, yendikten sonra ince bağırsaklarda parçalanır ve kanser baskılayıcı enzimlerin hızla çalışmasını sağlayarak vücutta hücrelerin kontrolsüz büyümelerini önler. 100 gramında sadece 11 kalori olan bu değerli sebzeyi aynen maydanoz veya taze nane gibi salatalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Taze tere çok iyi bir askorbik asit kaynağıdır. Askorbik asidt, vücudun içindeki dokuların birbirlerine iyi tutunmalarını sağlayan maddelerin sentezi için gerekli olan kollajenin üretiminde yardımcı olur.

Alzheimer ve anemiyi önlüyor

Su teresi K vitamini açısından en zengin besinlerden biridir. 100 gram su teresi günlük K vitamini gereksiminin iki katını karşılar.  K vitamini kemik sağlığında kilit rol oynayan bir vitamin. Bu vitaminin ayrıca beyindeki nöral hücrelerinde ölmesini önlediği biliniyor.

Birçok yeşil yapraklı sebze gibi su teressi de çok iyi A vitamini ve lutein antioksidanının iyi kaynağıdır. Ispanak, semiz otunda olduğu gibi su teresi göz fonksiyonları için gerekli olan beta karoteni de içermesinden dolayı ileride oluşabilecek maküler dejenerasyon dediğimiz göz sinirleri hücrelerinde bozulmaları da engelleyen lutein için çok iyi bir kaynaktır. Düzenli teretüketenlerin osteoporosiz, anemi ve A vitamini eksikliğine yakalanmadıkları rapor edilmektedir.

Tümörü engelleyen içecek

Vücudunuzu yenilemek ve olası kanser hücrelerinden kurtulmak isterseniz haftada 1 kere günde 2 su bardağı sabah ve gece yatarken birer su bardağı içmenizi öneririm. Katı meyve sıkacağınıza 1 kase taze su teresi, 1 kase beyaz lahana, 1 adet yeşil elma ve 1 adet kabukları soyulmuş taze limonu atın sıkın. Çıkan suyu hemen için. Kaynak