Kepekli ekmekte kanser sorunu savım

Ekmeğe kepek konulması zorunlu oldu. Kepek yararlı birşeydir. Kepekde; zor bulunan ve insan için çok zorunlu bir vitamimn var; b vitamini. B vitamini eksikliği; kalp kırizine(krizine), ruhsal sorunlara, ölüme yol açabilir. Varlığı ise sağlıklı bir beden ve ruh için zorunludur. Ayrıca b vitamini, insanı genç tutar. B vitamini en çok kepekde (kepekte), karaciğerde ve yumurtada  bulunur. Bunlar lise bilgileridir.

Ancak kepek  konusunda ilginç bir şey var. Sık olarak kepek yemek; mide ve bağırsaklarda kansere yol açabilir çünkü kepek ince, hafif, zarımsı birşeydir; midenin ve bağırsakların çeperlerine, iç yüzeylerine kolayca yapışıp kalabilir ve oralarda çürümeye ve kansere yol açabilir. Yani hergün kepekli öteberi yemek; ileride mide ve bağırsak kanserine yol açabilir. Bunu da bilmek gerekir. Yani bence kepekli ekmek; ileri süreçlerde kansersel sağlık sorunlarına yol açabilir.

Öte yandan; b vitamini, üreme özelliği de verir yani b vitamini almak, üretkenliğe yol açar ki bu da çok çocuk demek olabilir. Ancak bu da başbakanın, çok çocuk yapın buyuruğu ya da istemi ile uyuşan birşeydir. Yani kepekli ekmek tüketimi ile ülke nüfusu artabilir, beklenilmeyen biçimde.

B vitamini; zor bulunan ve ençok da kepekde ve karaciğerde bulunan ve suda eriyen bir vitamin. Ancak; b vitamini ençok ancak pis sular, lağım suları ile beslenen hayvanların karaciğerlerinde bulunur. Yani ahırda temiz su içip, ot ile beslenen bir dananın karaciğerinde, önemsenecek bir b vitamini bulunmaz. Yine çiftlik tavuklarının karaciğerlerinde de önemsenecek bir b vitamini bulunmaz; bu yüzden ki tavuk karaciğeri, dana karaciğerine göre çok ucuzdur. Peki şunu soracağım; insanların b vitamini alması isteniyor ise neden dana karaciğeri ucuzlatılmıyor?

B vitamini almak için yumurta yemek, hergün kepek yemeye göre daha mantıklıdır ama yumurtadan ya da büyükbaş karaciğerinden b vitamini almak var iken insanlar neden kepekden b vitamini almaya zorlanmakdadır? Yumurtada hem yeterli b vitamini hem yeterli e vitamini vardır ve yumurta genç de tutar. Yumurta ve büyükbaş karaciğeri dışarıya mı satılacak acaba?

Başka birşey de düşünüyorum; acaba insanlar, kepek ile mide ve bağırsak kanserlerine yakalattırılıp, kanser şirketlerine büyük kazanç kapısı mı açılacakdır? Yani hükümetin böyle bir amacı yokdur ama ona akıl verenler var ise ona akıl verenlerin böyle bir gizli amacı olabilir değil mi? Örneğin,  Çin oyuncaklarındaki, kanser etkisi acaba Çin’in, Abd’deki var ise kanser ilacı şirketlerindeki hisse payı ile ilgili midir?

Yani b vitaminini kepekden almaya kalmak çok büyük bir zarar olasılığı barındırır iken neden b vitamininin yumurtadan ve büyükbaş karaciğerinden alınması sağlanmıyor? Yoksa yumurta ve büyükbaş karaciğeri sakıncalı mı görülüyor?

Yani kepekli ekmek konusunda önümüde iki temel gerçek var: Kanser ve cinsel üretkenlik artışı. İkincisi başbakanın, çok çocuk isteği ile uyuşuyor da acaba birinci durum, kimlerin çıkarı ile uyuşuyor ya da uyuşacak?

Evet, günde bir yumurta yemek ile yeterli b vitamini alınabilecek iken neden ekmeğe kepek katılıyor? Kaynak