Kansere aşı tedavisi

Prof. Dr. Robert Gorter’ın geliştirdiği aşı tedavisi göğüs, akciğer ve bağırsak gibi kanser türlerinde etkili olabiliyor. Prof. Gorter’in Türkiye’den de 800 hastası var.

İSTANBUL – Onkolog Prof. Dr. Robert Gorter’in geliştirdiği yüksek ısı yöntemiyle uygulanan aşı yöntemi, birçok kanser türünde etkili olabiliyor.

Prof. Dr. Robert Gorter, “Göğüs, bağırsak, akciğer, karaciğer kanserlerinde yöntem eşit şekilde cevap veriyor. Hatta en ağır olan beyin tümörüyle ortaya çıkan kanserde bile tedavi etkili” dedi.

Aşının başarı oranı yüzde 50’ye kadar yükselebiliyor.

Prof. Gorter, “Yaptığımız uygulamalar sonucunda kanserin son aşamasında ve ölmekte olan hastalara bile bu yöntemi uyguladığımızda yüzde 50’ye varan bir başarıya ulaşıldı” ifadesini kullandı.

Dr. Gorter’ın aşı yöntemi Türkiye’den de çok talep görüyor. 30 yaşındaki Sezai Karaca da Gorter’ın 800 Türk hastasından biri.

2 yıldır cilt kanseri olan Sezai Karaca ‘ya ameliyat da kimyasal tedavi de çare olamadı, daha sonra aşı tedavisi için Almanya’ya gitti.

Karaca, “2 aydır oradayım. Bir buçuk ay ara verildi, gelişme gözlemleniyor. Dört aşı oldum, yaralarım büyük oranda dökülmeye başladı, oraya gittiğimde yüzüm simsiyahtı” dedi.Kaynak