Kanser olan yıldız futbolu bıraktı.

14 ay önce lösemi teşhisi konan 33 yaşındaki Bulgar orta saha oyuncusu Stiliyan Petrov, futbolu bıraktığını açıkladı.

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Aston Villa’da oynayan ve yaklaşık 14 ay önce lösemi teşhisi konan 33 yaşındaki Bulgar orta saha oyuncusu Stiliyan Petrov, futbolu bıraktığını açıkladı.
UEFA’nın internet sitesinde yer alan haberde, geçen yılın mart ayında lösemi teşhisi konan Petrov’un gördüğü tedavinin ardından hastalığının gerileme aşamasına girdiği belirtildi. Hem Aston Villa’da hem de Bulgaristan Milli Takımı’nda bir dönem kaptanlık yapan Petrov, milli forma ile 106 kez sahaya çıkarak en çok milli forma giyen Bulgar oyuncu unvanını da elinde tutuyor.
Çok zorlu bir dönemi geride bıraktığını belirten Petrov, haberde, “Bu dönemde bazen çok zorlu, bazense çok mutlu anlar yaşadım. Kendimi şanslı hissediyorum çünkü bazıları bu hastalığın ardından hemen ölebiliyor. Artık hayatıma odaklanabileceğim ve futbol oynadığım dönemleri minnetle anacağım” ifadelerini kullandı.
Bulgar oyuncu, öncelikle ailesiyle zaman geçireceğini ve onlara her şeyin normale döndüğünü göstereceğini, kendi adını taşıyan bir vakıf kurmak ve toplumda lösemi kanserine verilen önemi artırmak istediğini de kaydetti. Kaynak