Kanser kalkanı gıda reçetesi!

CEBD187C47FC0D41AAE41BAAr* Doğru beslenirseniz; mide kanserinden yüzde 60 korunabilirsiniz. Her gün brokoli, karnabahar, kıvırcık salata, beyaz lahana, kabak ve domatesi bol bol tüketin.
* Kalın bağırsak ve meme kanserinden korunmak için kırmızı eti kesin. Beyaz et, zeytinyağı ve soya gibi yağlarla beslenin. Böylece kanser nedeni olan obeziteye karşı da önlem almış olursunuz.
* Siyah üzümü çekirdeğini atmadan bol bol tüketin. Çünkü kabuğunda ve çekirdeğinde ‘vesibretrol’ dediğimiz çok özel bir madde vardır. Bu madde vücudu doğrudan doğruya kansere karşı korur.
* Kekik, çörek otu ve keten tohumu da vücudu kanserden korur.
* İlaçlara direnci arttırdığı için kanserde ilaç tedavisi sırasında, bitkisel ilaç kullanmayın.
* Kanser tedavisi sırasında bulantınız olursa, zencefilden yararlanabilirsiniz.
* Papatyanın kanser hastalarının ağzında oluşan aftı önleyici bir etkisi olduğunu aklınızda bulundurun.
* Karaciğer hastalıklarında yıllardır kullanılan deve dikeni, karaciğer kanserlerini de tedavi edebiliyor ve tümörleri küçültebiliyor.
* Isırgan yıllardır kanser tedavisinde kullanılıyor. Ancak bu bitkinin kökü yararlı. Amerika’da kökü ilaç haline getirildi.
* Havuç suyu, nar suyu, domates, ev yoğurdu, peynir, kayısı, kara üzüm, brokoli, kırmızı ve beyaz lahana, karnabahar, kıvırcık salata, semizotu, şalgam suyu, acı biber, keten tohumu, çörekotu, muz, ananas, soğan ve özellikle de sarmısak kanserden koruyucu gıdalardır.
* Araştırmalara göre; antioksidanlar, bitkilerdeki fitokimyasal maddeler ve Omega-3 gibi bazı yağ asitleri de kanser riskini azaltıyor.