Kanser Hastası Kadın Sokak Ortasına Yatıp Ölmek İstedi!

Konya’da kanser hastası bir kadın sokak ortasına yatıp ölmek istedi. Hastalığı nedeniyle zaten öleceğini söyleyen kadın polisin kendisini hastaneye götürmemesini isterdi. “Yüzde 99 öleceğim” diyen kadın çevreden geçenleri gözyaşlarına boğdu.

Konya’ da sokak ortasında baygın halde bulunan S.K., ambulansa alındığı sırada kendisine yardım eden polislere, ”Ben kanserim, yüzde 99 öleceğim. Hastaneye götürmeyin, yoksa hastanenin en üst katına çıkıp atlarım” demesi dikkat çekti.

Olay, bugün saat 02.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Özlem Mahallesi Hayali Sokak’ta meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, sokak ortasında yerde baygın durumdaki kadını farketti. Ardından 112 Acil Servis’e haber verdi. Sağlık görevlilerinin müdahalesiyle kendine gelen ve çevredekiler tarafından adının S.K. ve 2 çocuk annesi olduğu, eşinden boşandığı içinde yalnız yaşadığı belirtildi. S.K., ambulansa alınmak istendiği sırada kendisine yardım eden polislere, ”Onu getirin bana. Ben kanserim, yüzde 99 öleceğim. Hastaneye götürmeyin, yoksa hastanenin en üst katına çıkıp atlarım. Mesuliyet size ait olur” demesi dikkat çekti.

Ambulansla Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan S.K.’nin daha sonra tedaviyi reddederek hastaneden ayrıldığı öğrenildi.  Kaynak