”Kanser felaketi 1 yaşın altına indi"

lara-pop_bmp LÖSEV Başkanı Ezer "Bundan daha büyük felaket, acil çözüm bulunması gereken bir konu olamaz” dedi.

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, kanser hastalığının 1 yaşın altına indiğini belirterek, "Bundan daha büyük felaket, acil çözüm bulunması gereken bir konu olamaz” dedi.

LÖSEV’in kurduğu LÖSANTE Çocuk Sağlığı Merkezi’nde tedavisi tamamlanan 16 çocuk için ”maske atma” partisi düzenlendi.
LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, çocukları sağlığına kavuşan anne ve babaların çok sıkıntılı günler geçirdiğini vurgulayarak, tedavi sürecinin 3 yıl sürdüğünü belirtti. Mutlu olduklarını ama içlerinde burukluk taşıdıklarını ifade eden Ezer şöyle devam etti:
"Buraya gelebilen çocuklar şanslı çocuklar. Tedavilerini yaptıramayanlar, yer bulamayanlar, kemik iliği bekleyenler var. Parasızlık nedeniyle tedavileri yarım kalanlar, imkansızlıklar içinde kaybedilenler var. Peki bunlar ne olacak. Onları görmezden mi geleceğiz? Bir kez daha söylüyorum, lütfen bize daha büyük bir arazi verin bu hastanenin daha büyüğünü yapalım. Maskesini atmak isteyen bir sürü çocuğumuz var. Yaş ortalamasına bakın, 3 yıl öncesine bir de şimdiki yaş ortalamasına bakın. Kanser felaketi, 1 yaşa 1 yaşın altına indi. Bundan daha büyük felaket, acil çözüm bulunması gereken bir konu olamaz.”kaynak