Hayatı pamuk ipliğine bağlı!

‘Günden güne eriyor’

Karaciğer kanseri ve şeker hastası olan Ergenekon tutuklusu eski rektör Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu için uluslararası imza kampanyası başlatıldı.

Silivri Cezaevi’nde yatan Ergenekon sanığı, eski İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu için dev bir kampanya başlatıldı. 200’e yakın ülkede 20 milyondan fazla kullanıcısı olan dünyanın en büyük dijital imza platformu www.change.org adresi üzerinden başlatılan kampanyadaki imzaların Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e iletilmesi bekleniyor.

‘Ölüm kapıyı çalmadan’

Kampanya metninde, “Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun tedavisinin ev ve hastane şartlarında yapılması gereklidir. İnsani ve vicdani gerekçelerle , ölüm kapıyı çalmadan, geciktirilemeden başka bir Kuddusi Okkır olayı yaşamamak adına değerli bilim adamı Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun tahliye edilmesi için destek veriniz” ibaresi yer alıyor.

‘Günden güne eriyor’

Hilmioğlu’nun avukat kardeşi Hayati Hilmioğlu ise Ergenekon tutuklusu kardeşini en son geçen hafta ziyaret ettiğini, 105 kilodan 80 kiloya kadar düşen kardeşinin sağlık durumu için endişelendiğini söyledi: “19 Şubat’ta Adli Tıp Kurumu’na Fatih’in tahliyesi için yeni talebimizi ilettik. Aradan geçen sürede cevap almış değiliz. 5 hastane raporunu da kuruma teslim ettik. Fatih, günden güne eriyor. Artık kendisi de yaşama olan inancını kaybetme noktasına geldi. Hastane raporları ortada ama kimsenin umurunda bile değil. En azından hastaneye kaldırılsın, orada tutulsun. Koğuş arkadaşı Mehmet Perinçek’le konuşuyorum. Fatih’e psikolojik destek veriyor. Kardeşim ağır depresyon teşhisi de kondu. Kanser hastalığının en büyük belası stres ve depresyon. Tek tesellimiz Mehmet Perinçek’in yanında olması ve Fatih’e güç vermesi.” Kaynak