En Ucuz Sebze En Yararlısı

ucuz TURFANDA YEMEYİN
* Sebze ve meyveyi mevsiminde tüketin. Ama ilk çıktığında değil! Lütfen yiyecekleri ilk çıktığı zaman değil, ucuzladığı zaman yiyin. Çünkü piyasaya yetiştirmek için hormonu da, inorganik gübreyi de basıyorlar. İlk çıkan ürün, sofraya doğrudan doğruya bir bomba gibi geliyor. Şunu aklınızdan çıkarmayın; en ucuz gıda en makbul gıdadır! Sebzeleri mevsiminde dipfrize atın ve kesinliklikle konserve kullanmayın! Çünkü o zaman hormon da, gübre de yoktur ve tamamen doğal yetişir.
ÇOK YAPRAKLILARI SEÇİN
* Yapraklı olan yiyeceklerin; lahana, kıvırcık, marul gibi sebzelerin, ilk 4 yaprağını atın. Çünkü ne kadar yıkarsanız yıkayın, hatta organik üretim bile olsa pestisiti uzaklaştırmanız mümkün olmuyor.

SİRKELEYİN

* Meyvelerin üzerine parlak görünmesi için mum sürülüyor. Bunları hakiki zeytinyağlı sabundan geçirdikten sonra elma sirkeli sudan geçirin ya da elma sirkesi ile ovun.
KIRMIZI YİYİN
* Kırmızı turp, lahana, karnıbahar ve brokoliyi haftada iki kez tüketirseniz hipotriodi yapabilir. O yüzden buharda pişirerek tüketmeyi tercih edin.
KANOLA KULLANIN
* Kızartma için en uygun yağ, kanola yağıdır. Sonraki seçenek ise zeytinyağıdır. Bunun dışında fındık yağı da tercih edilebilir.
KAYA TUZU SEÇİN
* Beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan uzak durun. Tuzu, kaya tuzu olarak çok az miktarda tüketin.
* Kabuğunda kanserden koruyan bir madde bulunduğu için esmer ekmeğin kabuğunu yemeye özen gösterin.
SERT İÇKİ İÇMEYİN
* Votka, rakı gibi sert içkileri önermiyorum. Çünkü mide, ağız, diş ve mesane kanserine neden oluyor.
MÜDAVİM OLMAYIN
* Hiçbir ürünü devamlı kullanmayın. Kronik olarak aldığınız bir şey uzun sürede kanser yapar.
İLACI SU İLE İÇİN
* Sıcak ya da kaynar suyla, meyve suyuyla ya da susuz bir şekilde ilaç içmeyin. İlaç, mutlaka suyla içilmelidir. Aksi takdirde yemek borusuna takılı kalıyor ve bir süre sonra da bu durum ülsere neden oluyor. Kronik ülser de zamanla kansere zemin hazırlıyor.