Ceviz ilaç kutusu gibidir

Son zamanlarda yapılan araştırmalar ve sonuçları insanı hem şaşırtıyor, hem de umutlandırıyor.
Bu konuda bir dolu örnek verilebilir. Araştırmaların en çarpıcı tarafı; kanser, diyabet (şeker hastalığı) gibi insan hayatını tehdit eden iki hastalığın basit girişimlerle engellenebilineceğinin ortaya çıkmasıdır.

SUYLA TEDAVİ
Bilindiği üzere son yıllarda dünyamızın ısısı artıyor. Sıcaklık dereceleri sürekli mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Farkında pek değiliz ama bu gelişme nedeniyle vücudumuzdan eskiye nazaran yaklaşık yarım litre ve üzeri ekstra sıvı kaybı meydana geliyor. Eğer, gündelik sıvı alımı 3 litreye çıkarılmazsa hem kandaki şeker miktarı yükseliyor, hem de kanser hücrelerinin gelişmesi, metastaz oluşumu süratleniyor. İsterseniz konuyu biraz açalım!..
Dr. Ulrich Strunz, ‘Sağlıklı Yaşam’ konusunda dünya çapında bir uzman. Son kitabı ‘Froh Medizin’ ise ilginç araştırma sonuçları ve tedavi ipuçları ile dolu. Mesela, ilgili konuda Dr. Strunz diyor ki; ‘.. Organizmadaki sıvı oranı terleme yoluyla azalırsa, hücreler büzüşür, hücre içi kimyasal düzen bozulur. Ayrıca kanın yoğunluğu artar, insulin hücre zarına etki edip, kan şekerinin hücre içine geçmesini sağlayamaz; kan şekeri artar. Bilindiği üzere kanser hücrelerinin temel gıdası şekerdir. Artan kan şekeri kanser hücrelerini besler, hücre zarlarının yapısını da bozar.
Ancak, günde içilecek 3 litre kaliteli su (Klorsuz, sertlik derecesi yüksek olmayan) bütün güne yayılır ve içerisine 3 limon (Her litreye bir adet) sıkılırsa; kanın yoğunluğu azalır, hücre sıvısı normalleşir, insulin hücre zarına etki yaparak, kan şekerini hücreye geçirir, kan şekeri miktarı normale döner, limondaki C vitamini serbest radikallerin bir kısmını etkisiz hale getirir, hücre zarı korunur. Ayrıca, limon içindeki sitrik asit kandaki şekeri fermente eder. Böylece kan şekerini fermente ederek beslenen kanser tümörünün bu işlemi yapması önlenir, kanser hücresi çoğalımı engellenir. Su miktarının 1.5 litresinin sabahleyin 12’ye kadar içilmesi beyin fonksiyonlarına olumlu etki yapar.

CEVİZİN GÜCÜ
Beynin yüzde altmışını yağ oluşturur. Bu yağların üçte biri ise Omega-3 türüdür. Eğer, beyindeki bu Omega-3 yağ oranı düşerse, beyin hücrelerinin hem yapısı hem de işleyişi bozulur, kilometrelerce uzunluğundaki beyin kılcal damarlarının iç çeperlerinde mikro iltihaplanmalar olur, damarlarda plaka oluşumu başlar, devreye Alzheimer girer. Organizmaya periyodik olarak, temel aminoasit, Omega-3 yağı, elektrolitlerin, enzimlerin girmesi sağlanırsa, kalp, beyin ve damar sistemi sürekli kendini yeniler. Ceviz, bu bağlamda ‘Doğal ilaç kutusu’ gibidir. Yapısında Omega-3 yağı dahil, temel bütün kimyasallar bulunur (Vitamin, enzim, elektrolit, mineral v.b)
Her 4 saatte yenilecek 2, toplamda 6 adet tam ceviz içi, sistem hücrelerini sağlıklı tutabilir. Hele, haftada 3 akşam yemeği yağlı balık buğulaması (Doğal ortam deniz balığı, çiftlik değil) olursa buna bilinçli spor eklenirse, insan bırakın sağlıklı yaşamayı, mutlu, sağlıklı, az kilolu bir şekilde ölmeyi bile garanti altına alabilir.
Çünkü, cevizin yapısında beyinde mutluluk hormonu Serotonin yapımını arttıran temel aminoasitler bulunur. Serotonin ise, insanı dingin yapmasının yanı sıra, tok da tutar. Daha ne olsun?’
Dr. Strunz böyle diyor, daha ne desin?..Kaynak