Cepte kanser riskine son

Japon bilim adamlarının yaptıkları çalışma sonrası insanları cep telefonu, televizyon gibi yüksek oranda radyasyon yayan cihazların olumsuz etkilerinden koruyan teknoloji geliştirdi.

Dünyada hızla artan kanser oranlarının nedenlerini araştıran bilim adamları, özellikle son 20 yıldır teknolojik cihazların iyice yaygınlaşması ve kullanımının sıklaşması sebebiyle, insanların radyasyona daha sık ve şiddetli maruz kaldığını tespit etti. Elektromanyetik radyasyonun canlı hücrelerini olumsuz etkileyerek, kanseri tetikleyici etki ettiği bilimsel bir gerçek. Artan kanser vakaları nedeniyle harekete geçen bilim adamları insanları bu tehlikeden uzak tutmaya çalışıyor.

RADYASYON ETKİSİNİ YOK EDİYOR

Pulse Clean’nın piyasada dolaşan benzer ürünler gibi olmadığını ve Pulse Clean’ın bilimsel olarak radyasyonun etkisini önemli derecede azalttığını ifade eden makine yüksek mühendisi Halit Calayır, ürünün teknolojik cihazlarda her hangi bir bozulmaya sebebiyet vermediğini söyledi. Pulse Clean’in tamamen farklı olduğunu söyleyen Calayır, ürünün havadaki su molekülleriyle reaksiyona girerek hidroksil bazlı eksi iyon ürettiğini söyledi ve bu iyonların canlı hücrelerinde bulunan elektromanyetik radyasyonun verdiği zararı engellediğini söyledi.

TÜBİTAK, İTÜ VE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ RAPOR VERDİ

Pulse Celan’ın Japonya’dan birçok bilimsel raporu olduğuna dikkat çeken Halit Calayır, TÜBİTAK, İTÜ ve Boğaziçi Üniversite’sinin de ürünün radyasyona karşı etkili olduğunu belirten raporlar hazırladığını söyledi. Calayır, “Pulse Celan teknolojisi bilinmeyen esrarlı bir teknoloji değil. Bu teknoloji yılardır biliniyor, ürününü yapısında bulunan turmalin mineralinin radyasyondan koruyucu etkisi yıllardır biliniyor. Bu teknoloji 1996 yılında ABD ‘de de altın buluş ödülünü aldı. Ürününün etkilerini TÜBİTAK ve İstanbul Teknik Üniversitesi de inceleyip test etmişler ve bununla ilgili raporlar hazırlanmış. Son olarak Boğaziçi üniversitesi de ürünün statik alan içindeki etkilerini gösteren bir rapor yayımlamıştır” diye konuştu. Kaynak