‘Bir nar bin hayat’a ünlülerden tam destek

Türkiye Kanserle Savaş Vakfı, kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için ücretsiz kanser taraması başlatıyor. ‘Bir Nar Bin Hayat Projesi’ni ünlü isimler de destek veriyor.

TKSV Bir Nar Bin Hayat Projesi Destekleyenler.hlarge İSTANBUL – Türkiye Kanserle Savaş Vakfı (TKSV), tarafından başlatılan proje kapsamında; 14 -31 Mart tarihleri arasında Neolife çatısı altında ücretsiz kanser taraması gerçekleştirilecek ve hastaların tedavisine destek verilecek. ‘Bir Nar Bin Hayat Projesi’nin Neolife Tıp Merkezi’nde yapılan tanıtım gecesine ünlü isimler de katıldı.

30’uncu yılını kutlayan Türkiye Kanserle Savaş Vakfı (TKSV), kanserde erken tanının önemi konusunda toplumsal bilinci artırmak amacıyla, ücretsiz meme, prostat, kolon ve rahim ağzı kanser taramaları yapacak. Vakıf, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, İnci Türkay, Mehmet Ali Birand, Meral ve Vural Gökçaylı, Meral Tamer, Toprak Sergen, Eda Taşpınar, Bora Kozanoğlu gibi isimlerin destek verdiği “Bir Nar Bin Hayat Projesi” ile yüzlerce kanserli hastanın tedavisini üstlenecek.

Yaklaşık 30 yıldır toplumun her kesiminden kanser hastasının tedavisine katkı sağlayan TKSV, “Kanserde Erken Tanı Kampanyası” ile erken tanının önemi konusunda toplumsal bilinci ve duyarlılığı artırmayı “Bir Nar Bin Hayat Projesini ” ile ihtiyaç sahibi kanser hastalarının üst düzey tedavi hizmeti alabilmesi için fon yaratmayı hedefliyor.

“BİR NAR BİN HAYAT” İÇİN ÖZEL ÜRÜNLER TASARLANDI
Tasarımcı Mara Gülerşen’in ‘Bir Nar Bin Hayat Projesi’ne özel olarak tasarladığı ürünler, çeşitli mağazalarda satışa sunuluyor. Satılan her nar anahtarlık veya kolyenin geliri, TKSV tarafından kanser hastalarının tedavisine de katkı olarak kullanılacak.

Proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiye www.birnarbinhayat.com sayfasından ulaşılabiliyor.

Gecede konuşma yapan TKSV Başkanı Prof. Dr. Metin Ertem, “30 yıldır kanserle savaşta etkin bir mücadele içinde olan vakfımız, kurulduğu günden bu yana toplumun her kesiminden kanser hastasına tedavi hizmeti verdi. Uzun yıllar içinde elde ettiğimiz saygınlığı ve deneyimi, Bozlu Grubu ve Neolife’ın üst düzey teknoloji donanımı, uluslararası arenada kendini kanıtlamış hekimleri ve sağlık profesyonelleriyle birleştirerek kanser savaşımızı daha üst boyutlara taşıyacağız. “Kanserde Erken Tanı Kampanyası” ve “Bir Nar Bin Hayat Projesi” toplumu kanser konusunda bilinçlendirme ve farkındalığı artırma amacımız hizmet edecek” dedi.

RAKAMLARLA KANSER
Türkiye’de yılda 140 bin kişi kanserden kaybediliyor. 2030 yılında Türkiye’de bu rakamın 500 bine, dünyada ise 17 milyona ulaşması bekleniyor. TBMM Kanser Araştırma Komisyonu’nun raporuna göre Türkiye’de kanser tanısı dördüncü evrede konuluyor. Tanı konulan hastaların yüzde 60’ı kaybediliyor. Türkiye’de ikinci ölüm nedeni olan kanser tedavisi için Türkiye’de yılda 2,4 milyar TL harcanıyor.kaynak