”Aile Evi” açılıyor

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nca (KACUV) hazırlanan ve İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde yatan hastalara ücretsiz konaklama hizmeti sağlayacak ”Aİle Evi” projesi, 15 Mart Perşembe günü faaliyete geçecek.

tumblr_lfjzcwpmya1qczpmqo1_500.hmedium İSTANBUL – Konuya ilişkin yapılan açıklamada, kanserin toplumda korkuları tetikleyen, insanları ürküten bir sözcük olduğu belirtilerek, her yaş grubu için zor olan bu sürecin özellikle çocuklarda çok daha özen gerektirdiği kaydedildi.

Çocuk kanserlerinin, ürkeklik ve tedirginlikle birlikte şefkat ve sevgi gerektiren bir süreç olduğu ifade edilen açıklamada, ”Bir çocuğa umut olmak, küçücük bir ele uzanmak için, kanserli çocukların ailelerinin sıcak odalarda kalıp her türlü ihtiyaçlarını giderebilmeleri ve rahat edebilmeleri için vakıf tarafından ‘Aile Evi’ inşa edildi” denildi.

Açıklamada, bu kapsamda, 15 Mart Perşembe günü açılışı yapılacak olan ”Aile Evi”nde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde yatan, maddi imkanları yeterli olmayan çocuk ve ailelerine, tedavileri sırasında ücretsiz konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlanacağı bildirildi. kaynak