Ücretsiz meme kanseri taraması

memeş Kozmetik markası Avon, kadınları ücretsiz meme kanseri taramasına davet ediyor.

Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığına dikkat çeken kozmetik markası Avon, ‘Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ ile kadınları ücretsiz mamografi taramalarına davet ediyor.
Bu zamana kadar 20 ilde yaklaşık 6.000 kadına ücretsiz mamografi imkanı sunan Avon, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek üzere bu yıl da 8 ilde ücretsiz mamografi taraması düzenliyor.
Meme kanserinde erken teşhisin önemini uzun yıllardın yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile vurgulayan Avon’un sağlık yolculuğu bu yıl Rize, Sivas, Konya, Manisa, Kayseri, İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ücretsiz mamografi taramalarıyla devam ediyor. ‘Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ kapsamında düzenlenen mamografi taramasından ücretsiz olarak faydalanmak isteyen 40 yaş üstü kadınların, zaman kaybetmeden 0 (216) 454 10 20 numaralı danışma hattını arayarak kayıt olmaları gerekiyor.
Kadınlarımızın erken tanı tekniklerine ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz mamografi taramaları düzenleyen Avon, Meme Kanseri Mücadele Ürünleri’nden elde edilen gelirler ile fon toplayarak mamografi cihazı bulunmayan hastanelere cihaz bağışında bulunacak.
Proje çerçevesinde, yurtdışında pek çok örneği bulunan ve Türkiye’de ilk defa Avon’un desteğiyle açılan ‘Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ile birlikte yürütülüyor. Hafta içi her gün 09:00–17:00 saatleri arasında 0800 314 99 99 no’lu ücretsiz telefon hattını arayan kadınlar, uzman hemşirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularının yanıtlarını alabiliyor ve meme kanseri ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabiliyor.

kaynak