Kanser Hastalığı Kanser,Hastalık,Akciğer,Akciğer kanseri,Alternatif Tıp,Alçı,Anilin,Apoptosis,Asbest,Bağışıklık sistemi,Cerrahi,doktor, bebek isimleri, beden dili, hekim, hastalık, sağlık, cinsel, şifalı bitkiler, bitki, herbal, halk, saglik, yemek tarifleri, akademi, ilkyardım, ideal weight, kilo, kalori,kanser,terim,terimler,medikal,bitkiler, akciğer kanseri,toraks, tümör, Göğüs, akciğer, kanser, dernek, akdk, ulusal, oncology, onkoloji, akdk2008, chemotherapy, kemoterapi, metastas, takd, sigara, sağlık, tıp, medikal, medical, kongre, congress, derneği, cancer
kanser ailem kanser vikipedia
 
Retinoblastoma

91455921retine-1-jpg Çocukların gözlerindeki parlama, dijital fotoğraf makinesiyle çekildiğinde göz bebeğinde beyaz parlaklık veya gözlerdeki kaymalar, insanın dünyasını karartan ve hatta ölümle sonuçlanabilen göz tümörünün (retinoblastoma) habercisi olabilir.

 

Erken farkedildiğinde % 90’a varan iyileşme oranına sahip Retinoblastoma hastalığı ile ilgili daha çok kişinin bilgilendirilmesi, bu hastalığa yakalanan çocuklarınerken teşhis ve doğru tedavisiyle daha az etkilenmesine katkı sağlayacaktır.

Göz parlamasıyla ortaya çıkan ve geçen Ağustos ayında kaybettiğim kızımın Retinoblastoma tadavisi ile ilgili ekteki yazıyı bu amaçla paylaşıyorum.

Hiç bir yavrumuzun bu ve benzeri hastalıklara yakalanmaması ve tüm hasta çocuklara şifalar dileğiyle…

Retinoblastomalı çocukların yüzlerinin gülmesi için elele…

Saygılarımla,

Dr. Şeref Demirci


 
Bu yazı Salı, 05 Ekim 2010, 12:20 tarihinde Bilgilendirme, Haberler, Kanserle Yaşam Hakkındaki Her Şey kategorisi altında yayımlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz. Yorum yapabilirsiniz, veya kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz.
“Retinoblastoma” için 77 Yorum
 • nargül YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  merhabalar, benım bı tanıdığım var ve bu hastalığa yakalanmıs tedavısı nerede ne sekılde yapılır bı bılgı ıstıyorum.lutfen bu adresten bana ulaşın…tedavisi ne kadar erken olursa o kadar ıyı olur bana acıl bılgı verırsenız cok mutlu olurum.teşekkürler

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • seyda tetik YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Merhaba öncelikle geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.Benim oğlum şu an 12 yaşında 3 yaşındayken tek taraflı retinablastom teşhisi kondu.Bir gözü alındı.Tabi alınmadan önce birsürü tedavi gördü.Bu tip hastalıklarda üniversite hastahanelerinden şaşmayın.Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama eğer istanbulda iseniz çapa ve cerrahpaşaya gidebilirsiniz.Cerrahpaşada Haluk Bey Çapada Gönül Peksayarvardı.[Gönül Hanım ayrılıp Alman Hastahanesine geçti.]Başka yarrdımcı olabileceğim bir konu olursa beni arayabilirsiniz.Umarım çocuğunuz en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • ESRA YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Öncelikle çok geçmiş olsun Bu hastalıkla ilgili tedavi olunabilecek doktor sayısı Türkiye de çok kısıtlı olmakla birlikte ilgili hastaneler: Cerrahpaşa Tıp Fak. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi. Cerrahpaşa’daki bizim muayenemizi yürüten doktor emekli oldu ve yerine şu anda bakan kimse olmadığı için, diğer iki hastaneyi tavsiye ediyoruz.

   Email adresime cep telefonunuzu yazarsanız elimizden geldiğince daha detaylı bilgi verip yardımcı olabiliriz.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • ilknur YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   2007 yilinda benim kizim da bu hastaliga yakalandi,cok sükür su anda iyi 5 kür kemoterapi 1 kür laser yapildi gözü kurtaramadik ancak sükürler olsun hayatini kurtardik.cerrahpasa tip fakültesinde tedavi olduk.tedavi mutlaka üniversite hastanesinde olmali.gecmis olsun.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • Esra YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Tekrar Merhaba,

   Cerrahpaşa Tıp Fak.den emekli Prof Dr Halit Pazarlı, Şislideki özel muayenesinde devam ediyor

   Cerrahpaşa Tıp Fak. de Halit Bey’den sonra Retinoblastoma hastalığına bakan Dr. Ahmet Sarıca bu konuda belli bir süre çalışmak için Children’s Institute of Philadelphia/Amerika’da
   http://www.retinoblastomainfo.com/doctors/CarolShieldsMD.htm

   Çapa Tıp Fakültesi: Doç.Dr. Samuray Tuncer

   Hacettepe Tıp Fakültesi: Prof Dr. Hayyam Kıratlı

   Ankara Üniv. Tıp Fak.:Kağan Gündüz

   Görme ve yaşam mücadelesi veren tüm retinoblastomalı çocuklara Allah şifa verir inşallah.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • mustafa taflan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   öncelikle geçmiş olsun ankarada hacettepe Hayyam kıratllı hocamız var

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülten YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   MERHABA, ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN.BENİM OĞLUMADA ÜÇ AYLIKKEN BİLETERAL RETİNABLASTOM TEŞHİSİ KONDU VE ÜÇ SENEDİR HACETTEPE ÜNİ. ANKARA DA HAYYAM KIRATLI KONTROL VE TEDAVİSİNİ YAPIYOR
   ….ANKARADA ANKARA TIPDA KAAN GÜRBÜZ DE BU KONUDA İYİ BİR DOKTOR DİYE BİLİYORUM.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Ayse Tolga YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Sn Demirci
  Paylasımınız icin cok tesekkurler. Allah meleğinize rahmet size de sabırlar ihsan eylesin. Üzüntünüzü paylaşıyor ve taziyelerimi sunuyorum.
  İnsallah erken teshisle bebeklerimizi kaybetmeyelim.
  Sevgilerimle
  Ayse Tolga

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • seyda tetik YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhaba retinablasatoma ile ilgili verdiğim doktor ismini yanlış yazmışım.Cerrahpaşadaki doktorun adı Haluk B ey değil Halit Pazarlı olacak.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • CENGİZ ALINTAŞ YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  selamlar kısa ömrünü bü güzel meleklere adayan ana ve babalara.28 aylık dünya güzeli simayım bilateral ratianablastoma hasatası.5,5 aylık teşhis kondu.ama ileri evredeydi.şükürler olsun kemoterapi radyaterapi kriyoterapi ile şu anda takip altındayız.istanbulda oturuyoruz her ay ankara üniversitesinde kontröllerimiz var.zor zahmetli bir hastalık ama YÜCE MEVLAMIN taktiri böyleymiş.sonuna kadar mücadelemiz sürecek.ALLAH PITIRCIĞIMA VE cefakar annesine sabır ve sağlık versin.ALLAH anne va bablara sabır yavrularımızda dayanma gücü versin.retianablastomayla yaşamaya alışamazsak bu ona hediyemiz olur.güçlü olucaz va kazanacaz.ALLAH yolumuzu açık etsin.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • filiz YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  merhaba bende retinablastom hasta annesiyim adana balcalı hastanesinde tedavi gördü kızım biz maraşlıyız kızım iki yaşında idi hasta olduğunda dünyamız yıkıldı ama elden ne gelir allahın taktiri şimdi on yaşadı on defa kemoterapi onaltı gün ışın aldı cok mücadele ettim ama gözü kurtaramadım alındı sonra bi amaliyat daha geçirdi beş yıl odu son amaliyatına şimdi ise purotez küçüldü tekrar amaliyat olması lazım ankarayı düşünüyorum ne yapmam lazım teşekkür ederim

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • yasemin YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  benim 11 aylık bebeğim bilateral retinoblastom hastası 5 aylıkken farketteik fotolarından hemen tedaviye başlandı şu an 5.kür kemoterapiyi alıyoruz.çok şükür sol gözündeki kayboldu çizgisi kaldı sadece oda ömür boyu kalacakmış.sağ gözündeki 8 mm den 1.3 mm e kadar düştü kalsiyum halinde şu anda allahın izniyle dahada küçülcek diye ümit ediyorum.ankara üniversitesi tıp fakültesinde prof.dr.ahmet kağan gündüz hocamız sağolsun çok iyi ilgileniyor ve gerekli her bilgiyi en iyi şekilde veriyor.türkiyenin dört bir yanından ve yurt dışından da hastaları var.işinde çok başarılı biri.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • demet ardıç YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  kardeşimin sol gözünün görmeme şikayetiyle doktora götürdük. 13 yaşını bitirdi. 2 yıldır gözlerindeki problemi araştırıyorlar fakat net hiçbirşey söyleyemiyorlar. ben bu yaz tatilinde çektiğim fotoğraflarında sol gözünün göz bebeği belirtilen gibi parladığını farkettim ama bunun ne anlama geldiğini bilmiyordum. şimdi bu fotoğraflarla aynı doktorlara gitsem teşhis koymalarına yardımcı olur mu? lütfen uzman yardımı istiyorum.. tesekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • ayla kaplan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Merhabalar.benım oğlum da coat’s hastası.bız de gün ışığında sağ gözünün parlaması sebebıyle farkettık.ne kadar doktor gezdıysek,hepsı retınoblastom teshısı koydu.ankaraya prof.dr.hayyam kıratlıya goturduk.coat’s teshısı koydu.krıyoterapı uygulandı.gozundekı kıtle de kuculmeye basladı sukurler olsun.ama gercekten rb.ve coat’s bırbırıne cok benzıyormus,ayrım yapmak da bı o kadar zormus.hayyam bey dalında uzman ve mukemmel bır doktor.herkese tavsıye ederım.Allahım tum yavrularımıza sıfalar versın,hepımıze gecmıs olsun.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • talip YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  mutlaka kontrol ettirmelisiniz ankarada bulunan her iki hocada bu işin en iyileri

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • talip YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  baldızımın doktor olması sebebi ile biz fotoğraflarda beyaz renk çıkan oğlumuzun göz bebeklerini fark ettik ankara ilinde olmamız sebebi ile Hacettepe ve ankara tıp da bulunan hocaların her ikisinede muayene olduk allaha şükürler olsun bizde bu rahatsızlık çıkmadı sizde de kesin olarak çıkacak diye bir durum yok ancak mutlaka kontrol ettirmelisiniz yukarıda bulunan yazılarda da her iki hocanında isimleri var

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Zeynep YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Daha dun gece 2,5 yasindaki kizimin resimlerine bakarken bir anda yeni resimlerinde gozlerinde beyaz isik oldugunu fark ettim. Hemen doktordan randevu aldim… Ancak cok cok korkuyorum. Talip beyin yazdigi gibi seyleri okumak istiyorum. Cocugunun fotograflarinda gozlerinde beyaz parlama olup da, hastalik cikmayanlar oldugunu bilmek istiyorum…

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • enver YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  benim kızım 1 yaşında retina blastoma hastası olduğunu fark ettik ben vanda oturuyorum kızımı cerrah paşa götürdük halıt hocadan allah razı olsun 8 kür komoterafi 23 gün ışın tedavi gördü ona rağmen bir gözü alındı allaha şükür bir gözünü kurtarabildik halıt hocanın cerah paşadan emekli olduğunu öğrendim önceki muayne hanesi nişan taşındaydı ordan taşındımı adresi bilenlerden yardımcı olmalarını istiyorum.bu hastalığa yakalananlara allahtan şifa diliyorum

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülcan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   öncelikle geçmiş olsun, benim de oğlumu 10 aylıkken ameliyat etmişti halit hoca, o günden beri kendisini bırakmadık.Allah kendisine uzun ömürler versin, oğlum şimdi 6,5 yaşında kontrollere hala devam ediyoruz. Halit bey hala nişantaşındaki muayenehanesinde, ayrıca her cuma dünya göz, ataköy şubesine gidiyor.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • filiz arca YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  öncelikle hepimize geçmiş olsun demek istiyorum.benimde kızım rb hastası.27 aylıkken gözündeki parlama nedeniyle son evrede olduğumuz için enüklasyon uygulandı.ben kızımı rutin olarak göz doktoruna götürüyordum ancak damla ile muayene etmedikleri için farkedemediler.ama bunada şükür diyoruz.iyiki bu işle uğraşan doktorlar ve medikalciler var.doktorumuz Ankarada Kağan gündüz hoca.ilk zamanlar 3 ayda bir kontrolümüz vardı.şimdi kızım 5 yaşında 6 ayda bir kontrole gidiyoruz.evet çok zor ama ne gelir elden.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • yasemin YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  slm herkese oğlum 16 aylık oldu.bilateral rb hastası tedavimiz bitmişti geçen ay kontrolde sol gözünde yeni bir tümör olduğu çıktı ve krioterapi uygulandı.bu ay durumu inş. daha iyidir.birde bişi sormak istiyorum bu durumda olupta bitkisel ilaç kullanıp durumu iyi olan kişilerde varmış.bu konuda düşüncelerinizi paylaşırmısınız.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • CENGİZ ALTINTAŞ YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  tedavisi zahmetli.bir o kadarda zor olan bu hastalık seneler geçtikçe iyice yıldırıyor insanı,3,5 senedir istanbul ankara arası her ay mekık dokumaktayız.1 adım ileri 1 adım geri.umutsuz değiliz ama gerçekten zor oluyor hem yavrucaklar hem biz için.ha bu arada bu işin bitkiyle otla çözümlendiği falan yok.rast gele bitkisel ilaçlarla çocukları başka hastalıklarla başbaşa bırakmayalım.unutmayalım onlar çocuk her madde onlarda farklı reaksiyon veriyor.5,5 aylıkkken başladığımız bu çileli yol daha 3,5 senedir sürüyor dahada ne kadar sürer bilmiyorum ama biz sonuna bu yoldan dönmeyeceğiz.hergün bir yenisiyle kaşılaştığımız buhastalığı çeken bütün kader yoldaşlarımıza sabır ve sağlık diliyorum.yeni tanışanlarada maddi durumlarına ciddiyetle bakmalarını temenni ediyorum çünkü çok masraflı bir hastalık.hem doktorlardan hemdekoşturmadan kaynaklı…….

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • İDRİS KOCABAŞ YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  enim oğlumda 2 yaşında bu hastalığa yakalandı. hemen doktor araştırmasına başladık 2 gün içerisinde cerrahpaşa da halit pazarlının öğrencisi bu işi amerikada öğrenmiş ahmet murat sarıcı ya ulaştık. ilk önce tedevi etmek istedi ama genel anestezi anltında muayene edince sinire çok yaklaştığını gördüğü için ameliyatla sağ gözümüzü aldı. yaşadıklarımızın tarifinin imkanı yok allah kimseyi evladıyla sınamasın. ama çok şükür ki hayatımız kurtuldu. bu arada ahmet bey bu alanın türkiyedeki en iyi doktoru.allah bütün retinalostomlu yavrularımıza yardım etsin…

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • yasemin YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   oğlum şu an 17 aylık 5 aylıktan beri bu hastalıkla mücadele ediyoruz 6 kür kemoterapi aldık.haziranda tedavi bitti genel anestezi altında her ay kontrolleri yapılıyor.4 ay sabit devam ederken geçen ay doktorumuz prf.dr.Ahmet Kaan GÜNDÜZ sol gözde yeni bir oluşum olduğunu ve krio uyguladığını söyledi çok şükür bu ayda bir yenileme yok ve tekrar krio yapıldı dağılım olmasın diye.yüce allahım inş. bütün çocuklarımıza şifa ve biz ailelere de sabır.güç ve dirayet verir.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
   • erhan kabakcı YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

    yasemin haım bana ulaşırsanız sevinirim bende ilk önce kaan gündüze götürüyordum fakat bıraktım su an hayyam hocaya gidiyorum iyi bir insan ve iyi bir doktor erkanferdi@hotmail.com

    Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • CENGİZ ALTINTAŞ YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  idris bey ahmet beyi tanıyorum prf.halit pazarlının ögrencisi.size deva olmasına en az sizin kadar sevindim ve mutlu oldum ama bu hastalığa yakalanan günahsız o kadar yavrucağın ailelerine tavsiyem bu işin bir numarası falan yok.biz şahsen sırasıyla prf.hayyam kıratlı,halit pazarlı ahmet bey,samuray bey,prf.gönül peksayar gittik.hepsi ellerini iki tarafa açtı sanki dünyanın sonuymuş gibi.nihayetinde prf.dr kaan gündüze gittik ve inanılmaz mücadeleler ile hala devam ediyoruz.bu arada çapadaki onkolog rejin kebudi iyi bir dr.ama çok paragöz eline inşallah kimse düşmez.bu enteresan bir okadar zor hastalık inşallah yeryüzünden bir an önceyok olur temenninisi ile herkese bolca sabır ve dayanma gücü dünyalar güzeiy yavrucaklarada biran önce sağlık diliyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • yasemin YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  merhabalar benim oğlum 20 aylık oldu.kontrollerimiz 2 aya çıktı oğlum şu anda allaha hamdolsun ii durumda ama her zaman gözünde tümör yenileme korkusu,gözünü kaybetme korkusuyla yaşadıgımız kesin. tek bildiğim şey ömür boyu bu hastalıkla savaşacağımız.allahım herkese şifa ve ailesine de sabır ve yardım ihsan eylesin.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • nemet YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  bu hastalıgı nasıl yene bılırım

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Savaş Kara YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Dostlar,
  Hastalığın adı, türü, şusu busu; ne olursa olsun; işin içinde "ur" var ise; ister iyi huylu olsun, ister; kötü huylu olsun, fark etmez. Yaşadıklarıma dayanarak; Hypericum Triquetrifolium turra bitkisinden şaşmayın. Daha önce bu sitede aynı bitkiden iki sefer söz ettim: Akciğer kanserini tedavi etti diye…Kolon kanserinden kurtulan kişiden öğrendim diye..Prostatı; ameliyatsız tedavi etti diye…Bunlardan, birincisi "habis" ur, ikincisi ise, değil… Netice aynı… Prostattan ameliyatsız kurtardığım kişinin; kurtulduğunu bana söylemek zahmetine bile katlanamayan -bırakınız teşekkürü- şerefsizin; aynı zamanda; vücudundaki beş-altı bezeden de kurtulduğunu, yakın arkadaşından öğrendim.
  Bu bitkiyi; internette ararken; "kantaron" diye yazılmasına da kanmayın. Halkın "kantaron" dediği bitki ile bu bitki farklı… Kantaron dedikleri: "Hypericum Perfaratum L."
  Benim dediğim ise; "Hypericum Triquetrifolium Turra"
  Şunu da bilin: (150 litreden fazla harcayarak yapılan denemelerim sonucu) Bu bitki hakkında; hiç kimse benim kadar bilemez.
  Ek bilgi: İyi veya kötü huylu urlar konusunda; birinci ot; dediğim ot, ikincisi ise; …Hypericum Empetrifolium W. Bulursanız; bana da haber veriniz. Bu ülkede var, ama; nerede?
  Arayınca; internette görürsünüz
  Geçmiş olsun..

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Savaş Kara YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Dostlar,
  Hastalığın adı, türü, şusu busu; ne olursa olsun; işin içinde \"ur\" var ise; ister iyi huylu olsun, ister; kötü huylu olsun, fark etmez. Yaşadıklarıma dayanarak; Hypericum Triquetrifolium turra bitkisinden şaşmayın. Daha önce bu sitede aynı bitkiden iki sefer söz ettim: Akciğer kanserini tedavi etti diye…Kolon kanserinden kurtulan kişiden öğrendim diye..Prostatı; ameliyatsız tedavi etti diye…Bunlardan, birincisi \"habis\" ur, ikincisi ise, değil… Netice aynı… Prostattan ameliyatsız kurtardığım kişinin; kurtulduğunu bana söylemek zahmetine bile katlanamayan -bırakınız teşekkürü- şerefsizin; aynı zamanda; vücudundaki beş-altı bezeden de kurtulduğunu, yakın arkadaşından öğrendim.
  Bu bitkiyi; internette ararken; \"kantaron\" diye yazılmasına da kanmayın. Halkın \"kantaron\" dediği bitki ile bu bitki farklı… Kantaron dedikleri: \"Hypericum Perfaratum L.\"
  Benim dediğim ise; \"Hypericum Triquetrifolium Turra\"
  Şunu da bilin: (150 litreden fazla harcayarak yapılan denemelerim sonucu) Bu bitki hakkında; hiç kimse benim kadar bilemez.
  Ek bilgi: İyi veya kötü huylu urlar konusunda; birinci ot; dediğim ot, ikincisi ise; …Hypericum Empetrifolium W. Bulursanız; bana da haber veriniz. Bu ülkede var, ama; nerede?
  Arayınca; internette görürsünüz
  Geçmiş olsun..

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • erhan kabakcı YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  bana ulaşırsanız sevinirim erkanferdi@hotmail.com ankaraya gidenler bana uşalsın

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • yasemin YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   mrb erkan bey.benim oğlumda 2 yaşını bitircek 2 ayda bir kontrolleri var. 0-5 yaş hastalığı demişsiniz. 5 yaşından sonra nasıl bir durum oluşuyor ama genede kontroller devam ediyor olmalı. bilgi verirmisiniz.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • erhan kabakcı YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  beni facedn bulursanız yardımcı olurum kızımla resmim var evet 5 yasında tamamen yendik

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • GÜLTEN YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  BENİMDE OĞLUMA 3 AYLIKKEN RETİNABLASTOM TEŞHİSİ KONDU.SOL GÖZÜNDE HAFİF KAYMA VAR DİYE GÖTÜRÜP İKİ GÖZDEDE TÜMÖR OLDUĞUNU DUYUNCA DÜNYA BAŞIMA YIKILDI.6 AY KEMOTERAPİ ALDI.İYİYE GİDİYOR DENDİ AMA SON DÖRT AYDA İKİ KEZ TEKRARLADI VE LAZER YAPILDI.TAM BİR ARKADAŞIN YAZDIĞI GİBİ BİR İLERİ BİR GERİ DEVAM EDİYOR TEDAVİMİZ BENDE ANKARADA HAYYAM KIRATLIYA GÖTÜRÜYORUM.BİR SENEDİR TEDAVİ OLUYOR.BU SÜREÇDE RUHEN BEN ÇOK YIPRANDIM.AİLEMDE YANIMDA OLMADIĞI İÇİN SARILACAĞIM OĞLUM VE EŞİMDEN BAŞKA KİMSEM YOK.BİTSİN VE NE BİZLER NEDE GÖZÜMÜZDEN SAKINDIĞIMIZ EVLATLARIMIZ BU ACILARI YAŞAMASIN.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • yasemin YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   gülten hanım sizi çok iyi anlıyorum.benim oğlum şu anda 25 aylık yani 2 yaşını bitirdi.4 aylıkken teşhis kondu.nasıl olduğunuda söyleyeyim.oğlumun internet sitesinde resmi vardı ve benim fizyoterapist olan bir arkadaşıma gelen retinoblastom yazılarını okuyup oğlumunda resmini görünce beni uyardı.ben hemen ertesi gün göz dr.na götürdüm resimlerini gösterdim. gözbebeğinin beyaz parlak çıktığını söyledim.sağolsun doktor hemen ilgilendi.ve lokokori olabileceğini söyledi. fakat genel anestezi altında fundus muaynesi olması gerektiğini kesin sonucun ondan sonra benlli olacağını söyledi. ulucanlar göz hastanesine yönlendirildik.orda film çekildi fakat taöm belli olmadı.ordan hacettepeye gittik çocuk yoğun bakım olmadığı için kabul etmediklerini söylediler. ordan ankara hastanesine geçtik ilgilenmediler bile.sonra tekrar ulucanlara gittik.sağolsun orda filmi çeken dr.bizi ankara üniversitesi tıp fakültesi göz bankasına gönderdi akşam olmuştu rica minnet gösterdik.ve kesin olarak lokokori dendi.ve bizi prof.dr.ahmet kaan gündüze yönlendiirdi. hemen yanına gittik.muaynesini yaptı.ve sağ gözde tümör olduğunu yapacağı fundus muaynesindede sol gözdede olup olmadığını söyledi.kısaca çocuğum göz kanseriydi…sanki dünyam başıma yıkıldı.1 hafta kendime gelemedim.hayata küsmüştüm çocuğuma ne zaman baksam ağlıyordum.sonra baktım ki ona bir faydası yok ben ne kadar kötü olursa o beni okadar anlıyor ve sürekli ağlıyordu. kendimi toparladım ve bu hastalığı atlatacağımıza inandım.evet biliyordum ömür boyu bu hastalıkla savaşacaktım. sonra iki gözdede tümör olduğu saptandı.ve hemen kemoterapiye başlamaya karar verildi. o zamanlar bebeğim uzun süre mikrobik enfeksiyon geçirmişti.ve bu yüzden de kan hücreleri çok yüksekti ve lösemiden şüphelendiler bir ay araştırıldı. o anda ne durumda olduğumu anlayabilirsiniz.çocuğum göz kanseri artı birde lösemi çıksaydı ölürdüm sanırım. kemik ilikleri yapıldı 1 ayın sonunda enfeksiyondan kaynaklandığı söylendi fakat tedavi boyuncada kontrol edildi. 5.ayda kemoterapiye başladık.üstüne su çiçeği geçirdik bir hafta hastanede yattık.damarlar patladı vücüt içine damar yolu takıldı.pipi enfeksiyonu geçirdi çok ağır antibiyotikler kullandı.her ay düzenli kontrole gittik.sonra kemoterapi bitti…şu an tam hatırlamıyorum ama 6 kez sanırım lazer uygulandı.tedavi bitttikten 4 ay sonra yeni bir tümör patlak verdi ve lazerle donduruldu 2 ay sonra tekrar minik bir nüks görüldü farklı yerlerden tekrar lazer uygulandı.hep soğukkanlıydım.herkese umursamaz görünüyordum ama kimse içimin kan ağladığını geceleri ağlama nöbetleri geçirdiğimi kimseler bilmiyordu eşim bile.bende çok yıprandım ama doktorumuzdan çok memnunuz.önce 2 ay sonrada 3 ayda bir şu an kontrole gidiyoruz.allahımaıza binlerce şükür oğlumuzda iiiii…beni eklerseniz sizinle görüşmeyi isterim. msn adresim ask_atesi_1984@hotmail.com….allah çocuklarımıza acil şifalar versin.allaha emanet olun.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • ebru YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   merhaba Gülten hnm,
   benim kizimda da 2 gözde var. facebook veya e-mail adresinizi yazarsaniz sizinle görüsmek isterim. tesekkurler

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • erhan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  merhaba gülten hnım benim kızımda 3 aylıkken tehişi aldı şu an 5 yasında bizde hayyam hocaya gidiyoruz su an iyiyiz allaha şükür benim faceyi ekleyin konusurz erhan kabakcı adım resimde kücük kızım var

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • benim kızım da retinablastom YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  merhaba ismim murat.1976 doğumluyum üç kız babasıyım.üçüncü kızım melek 35 günlük iken gözünde parlama fark ettik.bu arada bursalıyım.hemen bir göz doktoruna başvurduk.olaylar öyle hızlı ilerlediki bi anda yani 2 gün içerisinde ankaraya gitiik.hacettepe üni.hayyam beyi bulduk şu an meleğim 11 aylık kemoterapi tedavisi aldık 2 lazer olduk ve en son kasıktan girip göze ilaç kondu şu an kontrollerimize 3 gün var.umarım şifa buluruz ve tüm hasta çocuklarımıza allah şifa versin.ben prof.dr. HAYYAM KIRATLI.Beyfendiye de çok teşekkür.ediyorum allah onlar gibi doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin herkese saygılar.bu arada erken teşhis çok önemli lütfen halk tabiriyle KULAK ARKASI ETMEYELİM.bilgim dahilinde herkese yardımcı olmak isterim.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • erhan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  ark hpinize gecmiş oılsum benim kızım 5 yasında ve yendi hasrtalıgı allaha sükür benim facaden ulasırsanız yardımcı olurum erkanferdi@hotmail.com yada erhan kabakcı pirofil resmimde kızımla benim resmim var

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • zeynep YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Kızım 2.5 yaşında retinblstm teşhisi kondu ilk duyduğumda dünyam karardı bu hastalığı kızıma hiç yakıştıramadım

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • ebru YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhabalar,
  Göze direk kemoterapi hakkinda ne biliyorsaniz benimle paylasabilir misiniz? Internette okudugum kadariyla Isvicre’de bu konuda yeni bir kesif yapilmis. Direk göze enjekte ediliyormus ilac. Igne eksi 70 dereceye sogutuldugu icin kanserli hucrelerin diger bolgelere sicramasi engelleniyormus. Isvicre’ye basvuran veya direk enjeksiyon ile tedavi olan var mi? bir de Amerika’da St Jude’s hastanesinde yeni bir ilac kesfedilmis. Kemoterapi degil bu ilac.Bildigimiz ilac tarzinda. sadece kanserli hucreleri olduruyormus. 2010 yilinda baslamis bir proje. Biz Amerika’ya yazdik. ucretsiz uyguluyorlar, ancak belli kriterleri var. Denek olmaya gönüllü kisileri kabul ediyorlar. Henuz test asamasinda, piyasaya henuz cikmis degil ama cikacak.böylelikle bircok agresif kanser türüne care olmasi hedefleniyor. Gen terapisi ve de proton tedavisi de modern seceneklerden.bunlari arastiran varsa paylasabilir mi acaba? hepimize acil sifalar dilerim.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • ebru YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  St Jude’s cocuk arastirma hastanesi Retinoblastomali cocuklar icin gelistirmis bu ilaci. Ama dedigim gibi baska kanserlere de care olacak.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • filiz YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  hepimizin Allah yardımcısı olsun inşallah.zor ve hayat boyu devam eden bir süreç.kızım 6,5 yaşında.tam 5 yıl olacak kasım ayında gözümüzü kansere yenik düşüreli.ama ne yapalım Rabbim sağ gözümüzü korusun inşallah.evladım şimdi 1, sınıfa gidiyor.zor çok zor bir süreç.çok iyi bilirim.hastalandığı zamanlar protez gözü hep çapak yapıyor. onuda antibiyotik damlalarla tedavi ediyoruz .

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • sevim YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  merhaba ebru hanım benim kızımın sol gözünde var yazınızı okudum sizinle görüşebilirmiyim hasan__aleyna@hotmail.com bana ulaşırsanız sevinirim

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Ebru YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhaba,
  Bebegim icin acil göze kemoterapiyi arastiriyorum. Yurtdisinda yasiyoruz. Durum gercekten cok cok acil. sadece 3 haftamiz var müdahale icin. gözü kurtarabiliriz belki göze kemo ile.. Bir ümit en azindan.. Burda olmadigi icin Türkiye’yi arastiriyorum simdi. Ankara üniversitesinde yapiliyor mu? Hangi doktor bu konuda tecrübeli acaba? Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi? Cok tesekkur ederim simdiden.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülcan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   merhabalar ebru hn
   benim oğlumunda sağ gözünde vardı. istanbulda yaşıyoruz. Burada 3 – 4 hastanede hastalığın tedavisi yapılıyor. İhtiyacınız olursa mailimden bana ulaşabilirsiniz.gulcanaydin05@hotmail.com
   geçmiş olsun

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Ebru YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhaba,
  Bebegim icin acil göze kemoterapiyi arastiriyorum. Yurtdisinda yasiyoruz. Durum gercekten cok cok acil. sadece 3 haftamiz var müdahale icin. gözü kurtarabiliriz belki göze kemo ile.. Bir ümit en azindan.. Burda olmadigi icin Türkiye\’yi arastiriyorum simdi. Ankara üniversitesinde yapiliyor mu? Hangi doktor bu konuda tecrübeli acaba? Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi? Cok tesekkur ederim simdiden.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • NGedikoglu YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Merhaba, geçtiğimiz hafta Salı günü 14 aylık yeğenime retinabilastom teşhisi koyuldu, sol gözünde ve oldukça büyük bir tümor var. İlk doz kemoterapiyi iki gün önce aldı. Süreci 3 doktor yürütüyor. Doç. Dr. Samuray Tuncer, Prof. Dr. Rejin Kebuda ve Prof. Dr. Serra Sencer. Bu 3 doktorda İstanbul’da. Detaylı bilgi için bana gencern@yahoo.com adresinden ulaşabilirsiniz. Allah derman arayan herkese tez zamanda şifa verir inşallah.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
   • alı YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

    mrb ankara unıversıtesınde ahmet kaan gunduz bu işlemı daha once yaptı bız bır senedır gıdıyoruz alanında cok basarılı aramak ıstersenız nosu 05326337997 ıs 03124272772

    Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • alı YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   slm ankaraunıversıtesınde ahmet kaan gunduz alanında cok ıyı bı doktor bı yıllık hastasıyız numrasını yazayım gorüsmek ıstersenız 05326337997 iş 03124272772

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • sadullah gülşen YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  sayın kardeşim imonit @mynet.com 05322156865 mail atar veya caldırırsan seni arayıp bilği birikiminden yararlamak isteririm benim gırtlak problemim var ameliyet oldum ve tümor alındı radio terapi gördüm şimdi b,tkilerden şifa bulmaya çalışıyorum allah razı olsun bir arkadaş hukuk net formda yazmış s akar diye ondan bir tekkip bu bahsettiğin otun zeytinyagda bekletilimiş olarak yapılandan aldım ve kullanıyorum konu hakkında bana yardımcı olursan cok sevinirim lütfen benle irtibat kur
  selamlar saygılarımla sadullah gülşen

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • alı YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  slm ankara unıversıtesinde ahmet kaan gunduz var bu ıslemı daha once yaptı alanında çok ıyı numarasını vereyım memnun kalacaksınız nosu 05326337997 ıs 03124272772

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • GÜLTEN YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  MERHABA ,BENİM OĞLUMDA RETİNABİLASTOM HASTASI 3 AYLIKKEN TEŞHİS KONDU.ŞUAN İKİ YAŞINDA SÜREKLİ TEKRARLIYOR.ANKARADA TEDAVİ GÖRÜYOR AMA HEM DOKTOR HEMDE HASTANE ANLAMINDA ARTIK MEMNUN DEĞİLİM.İSTANBULDA TEDAVİ OLAN VARMI GİTTİĞİ DOKTORUN İSMİNİ YAZABİLİRMİ? ÇÜNKÜ CİDDİ ANLAMDA TEDAVİSİNE İSTANBULDA DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülcan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   geçmiş olsun
   oğlum istanbul’da Prof. Dr. Halit Pazarlı hocanın hastası. Alanında uzman birisi
   bizi 6 yıldır takip ediyor. Tavsiye ederim. İçiniz rahat, güvenle gidebilirsiniz.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • aydın YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  savas kara bey o bitkiyi temin etmede bana yardımcı olun lütfen..

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • Savaş YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Aydın Bey,
   E-posta adresime yazın.
   Bitki ile ilgili dosyayı bulacağınız linki de veriyorum;
   http://www.maltawildplants.com/CLUS/Hypericum_triquetrifolium.php
   Bu dosyada; bitkinin ANTİPROLİFERATİF özelliğine dikkât edin.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • Savaş Kara YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Aydın Bey,
   E-posta adresime yazın. Bitki hakkında geniş bilgilerin olduğu dosyanın linkini veriyorum:
   http://www.maltawildplants.com/CLUS/Hypericum_triquetrifolium.php
   Burada; Tıbbî özellikler (Medicinal properties) başlığı altındaki; "ANTİPROLİFERATİF" özelliğine dikkât edin. İnternette de "proliferasyon" hakkında bilgi arayın.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • cengiz altıntaş YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  kızım 5,5 yaşında oldu 5 senedir retinablastoma savaşımız sürüyor.6 ay öne sekonder rabdomyosarkom çıktı yani yeni bir kanser tekrar başladık savaşa.kemoterapiler radyoterapiler aynen devam.ailelere bir tavsiyem retinablastomlu çocukların genel ve göz takiplerini dikatli yapmaları.istanbuldan 1,5 ay arlıkla ankaraya gidiyoruz göz kontrolü için.bi taraftan diğer kanserle mücadele ediyoruz.Allahım hepimize güç kuvvet versin iyiyiz iyi olacağız hamd olsun mücadeleye devem.mevlam sonunu iyi eylesin cümlemizin.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülten YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   CENGİZ BEY ÇOK GEÇMİŞ OLSUN…ALLAH MELEKLERİMİZİ HER DAİM KORUSUN…RETİNABLASTOM TEDAVİNİZ NE DURUMDA BU YENİ ÇIKAN KANSERİN RETİNABLASTOM İLE İLGİSİ VARMI ACABA….BENİMDE OĞLUM BİLETERAL RETİNABLASTOM BİZDE ANKARADA TEDAVİ GÖRÜYORUZ.KİME GÖTÜRÜYORSUNUZ DOKTOR OLARAK…

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
   • CENGİZ ALTINTAŞ YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

    gülten hanım retinablastom tedavimiz sadece kontrol şekline dönmüştü lakin bu hastalık retinablastoma kadar zor olduğundan şimdilik bunla savaşıyoruz.kasıktan arter kemoterapi 3 sene önce yaptırdık bizde başarılı oldu ama bazılarında başarılı olmuyor tavsiyem yaptırmadıysanız yaptırın.biz retinlastomdan çok çektik istanbul – anakara arası ömrümüz giitti.fada olsun yavrularımıza.lakin kontröllere düzenli gidin ve doktor tavsiyelerine uyun.gerisi tevekkül dicez.bu yeni çıkan kanser retinablastoma sonrası olabilecek bir kansermiş.olmayabilir yani hemen telaş yapmayın siz.ALLAH CÜMLEMİZE SABIR VE HAYIRLI HABERLER NASİP ETSİN.

    Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Hanife YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhaba arkadaşlar benim oğlum da retinablastoma hastası 6 kür kemoterapi aldık aylık konturollerimizi Samuray Tuncer sürdürmekte kriyoterapide de yapıldı yalnız iki hafta önce gittiğimizde tekrar nüks ettiğini öğrendik bunun içinde plak takilacagini soyledi daha once takilan varmi varsa yazarlarsa sevinirim rabbim hepimizin yavrusuna sifalar versin bizlerede dayanma gücü versin inşallah

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • nevim YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  mrb ben retinoblastomla 2007 nın mart ayında tanıştım. oğlum 2,5 yasında ıdı kendım gozunun bebeğinde parlama ve beyazlık fark ettım doktora başvurdum. dıyarbakırdan istanbula gectık. Allah razı olsun Gönül PEKSAYAR hocam dan gereklı ılgı ve alakayı gosterdı. su an oğlum 10 yasında bir gozunu kaybetmişti. Gönül hocam emeklı oldu su an SAMURAY hocayla devam edıyoruz kontrollere ÇAPA tıp Göz A.B D. doktorumuzdan memnunuz. başka hangı hastanede var bılmıyorum ama tek bıldıgım yol ve hoca ÇAPA tıp ve SAMURAY bey bütün cocuklara acil şifalar diliyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • ozlem YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhabalar bu yazilardan sonra cocugumda sasilik var gibi geldi gittik dr,a dr sorduk isikla bakti sag sol simetrik ,yalanci sasilik dedi. Retinabolim olabilir mi dedim yok dedi.

  Ben tedirgin bir insanim cep telefonu ile flasli cektim yandan cektigimin birin sen sağ bir kezinde de soldan yakaladim. Her seferinde yakalamiyorum kirmizi cikiyor. Kanser olma ihtimali var mi sizce dr o hece led ile gezdirdim parlama görmedim. Hep mi oluyor sizde parlama??? Kafayi yemek uzereyim.

  Mail adresim volkan_teka@hotmail.cim

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülcan YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   öncelikle geçmiş olsun,
   benim oğlumada 7 aylıkken teşhis konmuştu, şimdi 8 yaşında…
   retinoblastoma teşhisi göz dibi taraması ve emar yada tomografi ile teşhis edilebiliyor. İleri safhalarda göz parlaması olur, bu bazen gözle görülebilir daha erken dönemlerde de fotoğraf flaşlarında beyaz ışık yansıması olarak görülür. Göz fotoğrafta flaşlı çekimlerde kırmızı değil beyaz olarak çıkar. O da her çekimde görülmeyebilir, açısını yakalamak gerekir.
   Umarım faydalı olmuştur. Size ve yavrunuza sağlıklı günler dilerim…

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • serap alver YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Prof Dr Halit Pazarlı bu mesleği artık yapmıyor

  Prof Dr Gönül Peksayar da cerrahisini yapmıyor

  Cerrahisini yapanlar;

   

  Ankara Dr. Hayyam Kıratlı ve Dr.Kaan Gündüz

  Dünya Göz Hastanesi Dr Levent Akçay

  Cerrahpaşa Dr Samuray Tuncer

  Cerrahpaşa Dr Ahmet Sarıca

   

  boşu boşuna başka yerlerde dolaşmayın çocuğunuzu kaybetmeyin derim.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • gülcan aydın YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Serap Hanım merhabalar
   Yanlış biliyorsunuz, yanlış bildiğiniz şeyleri lütfen paylaşmayın, inananlar olabilir.
   Biz Halit hocanın yaklaşık 9 yıldır hastasıyız ve halen kontrollere devam ediyoruz. Hatta bu cumartesi yine kontrolümüz var.

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • senem aren YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  bizde izmirli ve 2,5 yasından sonra retinoblastomla tanısan bir aileyiz. cok kısa sürede hayyam beye ulasarak gözü kurtaramayacağımız kararına vardık, ve hemen enüklee edildi. şimdi koruyucu kemoterapi almaktayız. bu esnada diğer tüm onkoloji protokolünce testlerimiz yapıldı mr tomogrofi kemik sintigrafisi ilik ve bos örnekleri verildi… sonuc olarak tek taraflı kanısına varıldı ama her 3 ayda bir rutin kontrolümüz var. henüz 3 yasımızı doldurmadık… yasanılanlar o kadar zor ki, bu sayfayı okurken hepinizin acısını yüreğimde hissettim. ben oğlumla ilgilenirken anne babalarında bu yönde ilgisini cekmek istiyorum. bence hepimiz bu yönde farkındalık yaratmalıyız.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Filiz YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Benim kızım şu an 8 yaşında 27 aylıkken sol göz enükle edildi. Zor kaygılı süreçler. Benim size sorum protez gözünüzü nerede yaptırdınız.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • dilek YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Protez için önerim Oküler Protez Merkezi. İstanbul Çapa’da.işlerini gerçekten iyi yapıyorlar. Biz çok memnunuz.Allah bu hastalıkla mücadele eden yavrularımızın yardımcısı olsun…

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
Düşüncelerinizi Yazın   

Güvenlik Kodu:
lütfen sol tarafdaki güvelik kodunu kutucuğa yazınız.