Kanser Hastalığı Kanser,Hastalık,Akciğer,Akciğer kanseri,Alternatif Tıp,Alçı,Anilin,Apoptosis,Asbest,Bağışıklık sistemi,Cerrahi,doktor, bebek isimleri, beden dili, hekim, hastalık, sağlık, cinsel, şifalı bitkiler, bitki, herbal, halk, saglik, yemek tarifleri, akademi, ilkyardım, ideal weight, kilo, kalori,kanser,terim,terimler,medikal,bitkiler, akciğer kanseri,toraks, tümör, Göğüs, akciğer, kanser, dernek, akdk, ulusal, oncology, onkoloji, akdk2008, chemotherapy, kemoterapi, metastas, takd, sigara, sağlık, tıp, medikal, medical, kongre, congress, derneği, cancer
kanser ailem kanser vikipedia
 
Kanser hastaları önce iş sonra eş kaybediyor

7429287 Meme, bağırsak, pankreas ve rahim kanserlerinin fazla kiloyla alakası bulunduğunu ifade eden uzmanlar, kalori kontrolü sorununun sadece gelişmiş ülkelerde değil, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde de yaşandığını vurguladı.

TÜRK Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanserlilere moral destek sağlanmasının önemine işaret ederek, "Kanser hastaları önce iş, sonra da eş kaybı gibi problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Bu hastaların hastane dışında da desteğe ihtiyaçları var" ifadesini kullandı.
4. Ulusal Kanserli Hastalar Kongresi nedeniyle bir basın toplantısı düzenlendi. Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk. obezitenin bütün ülkelerde önemli bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini belirterek, dünyada 1 milyar dolayında obez, 300 milyon dolayında da şişman insan bulunduğuna dikkati çekti.
Meme, bağırsak, pankreas ve rahim kanserlerinin fazla kiloyla alakası bulunduğunu ifade eden Kutluk, kalori kontrolü sorununun sadece gelişmiş ülkelerde değil, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde de yaşandığını vurguladı.
Kutluk, kanserle ilgili hizmetlerin daha kolay ulaşılabilir olmasının önemine işaret ederek, hastalara bu hastalıkla başa çıkma yöntemlerinin öğretilmesi gerektiğini belirtti.
Aşırı kilo da kanser nedeni
Uluslararası Kanser Örgütü Temsilcisi Julie Torode ise gelişmekte olan ülkelerde batı tarzı beslenmenin artmasıyla fast-food türü yiyeceklere yönelim olduğuna işaret ederek, bunun obezite artışına yol açtığı uyarısında bulundu.
Buna karşı bir çok ülkede kampanya başlatıldığını bildiren Torode, aşırı kilonun kalp-damar hastalıkları ve diyabetin yanı sıra kansere de yol açtığına dikkati çekti.
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Şuayib Yalçın da onkologların hastalara daha çok tıbbi destek verdiklerini, kanserlilere moral destek sağlanmasının da önemli olduğunu bildirdi. Yalçın, "Kanser hastaları önce iş, sonra da eş kaybı gibi problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Bu hastaların hastane dışında da desteğe ihtiyaçları var" ifadesini kullandı.
1994’de 11 yaşındayken lenf kanserine yakalanan Ali Asgar Şahin ise tedavisi boyunca sık sık doğanın içinde bulunduğunu, sağlıklı kalmak için bu ortamda etkinlikler yaptığını anlattı.
Bu sayede fotoğraf tutkusunun geliştiğini belirten Şahin, kanser hastalarına, zararlı çevresel faktörlerden, özellikle de tütünden uzak durmaları, doğada vakit geçirmeleri önerilerinde bulundu.
Sigara yasağı uygulanmalı
Tütün kontrolünün kanserden korunmada büyük etkisi olduğunu, dünyada 1 milyar 700 milyon pasif içici bulunduğunu kaydeden Kutluk, 19 Temmuz’dan itibaren kafe, bar ve bağımsız olarak faaliyet gösteren tüm restoranlarda da sigara yasağı başlayacağını hatırlattı. Kutluk, "Yasada cezaları kimin uygulayacağı gayet açık. Sigara yasakları mutlaka uygulanmalı. Kanserli hastalarla yakınları tütün yasağının arkasındalar. Artık tütün kullanımına bağlı hastalıklarla karşı karşıya kalmak istemiyorlar" şeklinde konuştu.
Sigarayı bırakmak isteyenler için bir telefon hattı açılması gerektiğini belirten Kutluk, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda bir hazırlığı olduğunu söyledi.
Dinlemek çok önemli

MALEZYA Meme Kanseri Derneği Başkanı ve Uluslararası Kanser Örgütü Yönetim Kurulu üyesi, meme kanseri hastası Ranjit Kaur da kanser tedavisinde moral desteğin önemine işaret etti. Doktorun bir kişiye kanser hastası olduğunu söylediğinde bunun hasta için ölüm, aileden kopma ve bu hastalıkla baş etme anlamına geldiğini ifade eden Kaur, tedavide bütüncül yaklaşımın gerekli olduğunu vurguladı. Kaur, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kanser tanısı konulduğunda, planladığımız kadar uzun bir hayat süremeyeceğimizin farkına varırız. Bu nedenle kanser hastası ilk anda bir belirsizlikle karşılaşır. Sonuçta bu gerçek hepimiz için var. Ama bizler hayatın ne kadar kırılgan olduğunu anlamış durumdayız. Psiko-sosyal destekte, hastanın korkularının, hissiyatının dinlenmesi çok önemli. Onun duygularını ifade etmesine izin verilmeli. Bunu bir uzman da bu hastalığı daha önce geçirmiş kişi de yapabilir. Bu yardımlar sayesinde hastaların yaşama dönüp haysiyetli bir yaşam sürmesi sağlanabilir

kaynak


 
Bu yazı Pazar, 05 Nisan 2009, 10:28 tarihinde Meme Kanseri kategorisi altında yayımlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz. Yorum yapabilirsiniz, veya kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz.
“Kanser hastaları önce iş sonra eş kaybediyor” için 24 Yorum
 • alaattin pınar YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  kansr hastaları ilaç tedavilerinin yanında bioenerji ilede ilgilenmeliler ,bu tedavi tıpbın dışında gibi görünsede bence her hastalıgın çaresi ,eger isteyen olursa hiçbir ücret talep etmeden ve hiçbir ilaç kullanmadan kanserli bir hastanın tedavisini üslenmek istiyorum,sadece 1 hafta süre daha sonra tahlilleri görelim hep birlikte,telefonum.05352783754.gerçekleşen mucizeler var ama önce kişi inanmalı yoksa bir işe yaramaz.herkeşe şifa diliyorum….

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • helen YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   Bu yöntem ne kadar sağlıklı ve neden sadece sizden bunu öğrendik
   neden farklı yayın organları bu yazdığınız yöntemi açıklamıyor. Güvenililirliği ne kadar ?

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • alaattin pınar YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  tabiattaki tüm ilaçlar insan beyninde mevcut sadece bunu kullanmasını bilmek gerkli,inanan insanlar kendi kendilerinede şifa verebilirler,kaybedeceginiz bir şey yok bunu 1 ay deneyin sadece hasta olan bölgenizi düşünün ve beyninizin burasını onardıgını hayal edin günde 3 dakika sakin ve sitressizken gözlerinizi kapatın ve beyninize komut verin.imkansızı degil yaradılıştan gelen bir gücünüzün enerjinizin sizi iyileştireceginden emin olarak yapın bunu …en büyük zenginlik saglıgımızdır,saglıcakla kalın…05352783754…alaattin pınar

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • alaattin pınar YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  hasta olan arkadaşlarımızın parapisikoloji kitapları ve bio enerji ile ilgili yazı ve makaleleri okumalarını tavsıye ederim.05352783754

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • alaattin pınar YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  kanser hastalarına tavsiye kitap…enerjilerle pratik şifa….donna eden….kozmik kiaplar..02125199571.72…info@kozmikkitaplar.com

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • murat YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  nasıl yani

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • hüseyin üsküplü YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  kanser tedavisinde ziya özelin yardımını almış hasta ve yakınlarının olumlu veya olumsuz yorumlarını bekliyorum allah rızası için bu bilgiye ihtiyacım var

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Huseyn YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Esselamu Aleykum! Men Azerbaycandanam, yasadiqim yer BAKU. Kanserin her hanki halinde tedavisini ALLAHIN izni ile Alternatif tibb ile yaparim.Yalniz Turkiyedeki masraflarimi qarsilayan olsa Ramazandan sonra Turkiyeye gele bilirim.Kanserin en umutsuz halinde olanlar Allahin izni ile saqala bilir.TEL:0099-450-417-59-20.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Atilla Özyılmaz YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  HIV, HEPATİT(A,C) her türlü KANSER çeşitlerinde, MİGREN, MİDE-BAĞIRSAK SORUNLARINDA, KOLESTEROL, DİABET-ŞEKER, GUATR(İÇ-DIŞ), ANEMİ, FELÇ, ALZHEİMER gibi toplumumuzu rahatsız eden, hayatımızı derin karanlık çukurlara sürükleyen O kişilere sesleniyorum. Dr. sizi sonu bitmeyen ilaçlarla tıkadığını ve fayda etmediğini gördünüzmü? O kadar şey deneyip,tüm birikimlerinize dr.uğruna döktüğünüz artık SON. Gelin tanışalım, sizide kurtarayım.Referanslarımız 1000in üzerinde mevcut…
  Avusturya ve Almanyada dr.prof.ve kimyagerlerle ortak geliştirdiğimiz bir mucize ilaç artık hazır. TÜRKİYEDE TEK BENDE MEVCUT.
  Temel maddesi Sodyumchlorit ten elde ettiğimiz Chlordioxid! Kesinlikle yan etkisi olmayan insanlık tarihine imza attığımız bir buluşumu sizlerle paylaşmak, sizleri geri hayata bağlamak insani görevimdir. En son 2 kan kanser 5 ve 8 yaşında olan çocukları kurtardık. Sıra sizde! Sizde kurtulun ve Allahın bize vermiş olduğu Sağlıklı yaşamı GERİ KAZANIN.
  İlaç Sektörü = Yamyam Sektörü. Sizleri para uğruna diri diri gömMEKTEN ÇEKİNMEZLER.

  0535-265 16 19 Antalya

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • SİZİ GİDİ SAHTEKARLAR SİZİ YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Yok ben ilaç yapıyorum, yok özel tedavim var, yok ata eşşeğe bindiriyorum. Yahu PES! be kardeşim kelime’nin tem anlamıyla ve tek kelimeyle PES! doğrusu.

  Sektör haline gelmiş ya inanamıyorum hele adam azerbaycandan kalkmış Türkiye’ye gelirim diyor.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Atilla Özyılmaz YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  ilacı bedava veriyorum ilk aşamada faydasını gördüğünzde ki göreceksiniz 100% ozaman maliyeti olan 200tL yi hesabıma havale edersiniz. Allahın izniyle HERKES düzeldi bugüne denk ve ben asla sahtekarda değilim.bilmeden lütfen yorum yapmayınız! Yardım isteyen varsa lütfen bana ulaşsın!!!Ben size anca böyle ulaşabiliyorum. En son 2hafta önce 2 çocuğu düzelttik 5ve 8yaşında kan kanser idiler,ARTIK BİŞEYLERİ YOK!!!

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • mms YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  ATİLLA BEY SİZİN TEK BENDE MEVCUT DEDİĞİNİZ ÜRÜN TÜRKİYENİN BİR ÇOK YERİNDE VAR VE ARAŞTIRINCA BULUNABİLEN BİR ÜRÜN. SİZ MMS TEN BAHSEDİYORSUNUZ SANIRIM.YANİ MUCİZE MİNERAL.YAZDIĞINIZ HASTALIKLARA ÇARESİ OLDUĞU İDDİANIZI DOĞRULARIM AMA BULMA OLAYINA GELİNCE TEK GEÇMEYİN KENDİNİZİ HELE DE O RAKAMLARA.MUCİZE MİNERAL OLARAK YAZDIĞINIZDA İNTERNNETTE DE ÇIKIYOR VE BUNU BULAN İSVİÇRELİ JİM HUMBLE DİR.AYRICA BU BULUŞ TA SİZİN DE ÇABANIZ VARSA ! TAKDİR EDİYORUM.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Atilla Özyılmaz YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Belki sizin anlayacağınız tabirde mms olabilir ama bizim ortak ürettiğimiz Mineral EAT ondan farklı bioenerjik ve radestet düzeyde en son almanyadan gelen tekniklerle ölçülmüş ve TAM olarak 28.002% oranında NaCIO2 ile çalışmaktayız. Bundan dolayı elde ettiğimiz sonuçlar şaşırtıcı pozitif hızlı. Maalesef hızlı gelişen Sağlık Sektöründe kimin ne ürettiği belli değil, size’de tavsiyem dikkatle yaklaşmanızdır ki unutmayınız faydalı birşeydir diye Sağlığınıza zarar vermeyiniz. Para 2.sırada yer alır ve elbette ürünün bir maliyeti var ama düşündüğünüzde neleri düzelttiğini ozaman o miktar aslında düşük bile kalabiliyor, amacımız burada sadece yeterince hastalara ulaşmaktır ama yeterincede hastamız mevcut.
  Sağlıcakla kalınız.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • Mucize Mineral YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Sodyom klorit 60 yıldır farklı yerlerde dezenfektan olarak kullanılan bir sıvıdır. Klordioksit ise Jim Humble tarafından 2000 senesinden beri tüm dünyaya yayılmaya çalışılan güçlü bir patojen öldürücü. İnternette www.mmsturkiye.com adresinde 59 dolara kargo dahil orijinal Jim Humble’ın ürünü, Amerikan menşeyli, satılıyor. Sakın ola ki sahtekarlara kanmayın. Ürünün kanser dahil bir çok hastalığı iyileştirdiği doğrudur.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • mms YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  arkadaş sen alman avusturyalı kimyagerlerle gelişrirdiğini sötlüyorsun ama dürüst değilsin mucize minarali amerikalı kimyager Jim Humble geliştirmiştir ahanda sitesi http://www.mucizemineral.com/

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • MMS Mucize Mineral Solüsyonu YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  MMS güçlü bir patojen öldürücüdür. Vücudunuzda bulunan bakteri, virüs, mantar, parazit gibi zararlı mikroorganizmaları ve vücutta zaman içerisinde biriken ağır metalleri hızlı bir şekilde yok ederek, kişinin patojen kaynaklı hastalıklardan kurtularak çabucak iyileşmesini ve kişideki ağır metallerin sebep olduğu kronik yorgunluk, otizm, alzheimer gibi rahatsızlıkların ortadan kalkmasını sağlar. Vücudumuzdaki pek çok hastalığın sebebi bu patojenlerdir. Artık kanserin sebebinin bile patojenler olduğu biliniyor.
  Aktive edilmiş MMS (Klordioksit) 50 seneden beri sterilizasyon malzemesi olarak ve şebeke sularının temizlenmesinde zaten kullanılan bir maddedir. MMS ise 2000 yılından bu yana 2000000 kişi tarafından bilinmektedir ve 200000 kişi tarafından kullanılmıştır. Avrupa’da, ABD’de ve Meksika’da bazı hastanelerde gönüllü doktorlar tarafından da test edilmiştir. (Bakınız Andreas Kalcker’in videosu)
  Artık Jim Humble onaylı MMS i Türkiye de www.mmstr.com dan alabilirsiniz.
  Sağlıcakla kalın.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • naim ihtiyar YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  ben iki senedir als teşhisi koydular konuşmam giitti ama yinede gezebiliyorum sizden isteğim bu mucize mms solisyon bu hastalığa iyi geliyormu tecrubeler varmı lütfen bildiriniz

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • mms Turkiye YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  MMS Setinin Kiş Kampanyası başlamıştır. $85 dolardan $60 dolara inmistir. Sizde bu firsattan yararlanin.
  www.mmstr.com

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • İSFENDİYAR KURT YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  www.mmstr.com Sitesinde adı geçen bu MMS MUCIZE MINERAL SOLÜSYONU\’nu deneyerek netice alan var mıdır? Tüm kanserlere etkisi olabilir mi? Yan etkileri var mı? Bilen veya tecrübe eden varsa lütfen cevap, yorum yazarsa; biz umut ışığı arayan kanser hasta yakınlarına düşünemeyecekleri kadar büyük iyilik etmiş olurlar, şimdeden ilgilenenlere çok teşekkür eder, Saygı,Hürmet ve Şükranlarımı sunarım.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
  • mms Turkiye YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

   MMS vücudumuzdaki bütün patojenleri öldürdüğü için onların oluşturduğu hastalıklarıda iyileştirir. Buna bir çok kanser çeşidi de dahildir. www.mmstr.com un tecrübel bölümüne girip oradaki yazıları okuyabilirsiniz veya Jım Humble ın websitesine girip oradan bakabilirsiniz. www.jımhumble.org
   Türkiye de henüz yeni olduğu için fazla tecrübe edinmiş kişileri bulmanız zor olacaktır. Ancak 20 milyondan fazla kişi almış ve kullanmıştır. Sadece Amerikada senede 450 bin MMS satılmaktadır.
   Sağlıcakla kalın.

   MMS Türkiye
   www.mmstr.com

   Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • deniz yıldız YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  bu ilacı kullanan kişiler lütfen mutlaka sonuçlarını yazsın

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • atilla YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  KANSER HASTALIK DEĞİL
  KANSER O KADAR YAYGINLAŞTI Kİ ARTIK GENÇ YAŞLI DEMEDEN HERKESİ
  YAKALIYOR. BU PAYLAŞIMI LÜTFEN SAYFAMDAKİ HERKES PAYLASSIN. BELKİ BİR YARDIMIMIZ OLUR. SONUÇTA, BİR ZARARI YOK, DENEMEKTE FAYDA VAR…
  Bu yazılar çok müthiş, birçok "gizli dünya yönetenlerini" rahatsız ediyor… O kadar ki, örneğin "World Without Cancer", yani "Kansersiz Dünya" isimli kitap, halen (Türkçe dahil) birçok dile çevrilmedi!..
  * * *
  Yani şunu bilin ki, KANSER diye bir hastalık yok!.. Kanser, sadece vitamin B17 eksikliği!…
  Başka bir şey değil!..
  Kemoterapi, ameliyat veya değişik ağır haplar almanıza gerek yok!..
  Düşünün bir zamanlar denizciler, çok sayıda niçin öldüler?
  İSKORBÜT denilen hastalığa yakalanıyorlardı…
  Çok sayıda insan öldü…
  ve bazıları da bundan çok büyük PARA ve gelir elde etti!..
  Sonra ne buldular?..
  Meğer İskorbüt sadece vitamin C eksikliği imiş!..
  Yani hastalık bile değil!…

  KANSER de öyle!…
  KANSER SANAYİSİ var artık!..
  KANSER den milyar milyar milyar kere milyar PARA kazananlar var!…
  Bu konu çok uzun. Çok derin!..
  KANSER SANAYİSİNIN kökü, ta ikinci dünya savaşına kadar dayanıyor!…
  Ne dolaplar dönüyor…
  SİZ İNANMAYIN!…
  Her gün sadece 15-20 kayısı çekirdeği yemeniz yeterli!..
  Kanser olmuşsanız, önce KANSERIN ne olduğunu ANLAMAYA çalısın!..
  KORKMAYIN!…
  Sakin KEMOTERAPİ filan yaptırmayın!…
  ARAŞTIRIN önce!…
  Biz bu siteyi bazı "sözde doktorların sayfasına gönderdik, facebook’ ta, 5 dakika bile geçmeden "yorumsuz" olarak sildiler!…
  SİZ bu kitabın TÜRKÇEYE ÇEVRİLMESİ için DUA edin!…
  ÇOK ÇOK ÖNEMLİ bir eser bu!..
  Tekrar edelim:
  Günümüzde İskorbüt den ölen var mi artık?…
  YOK!…
  Çaresi biliniyor…
  Peki KANSER?…
  SANAYİ haline gelmiş!…
  Ancak, çaresi çoktan bulundu:
  VİTAMİN B 17 eksikliği!…
  Hepsi bu!…
  Buğday çimi ekin… Buğday şırası için.
  Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya`da içtikleri Buğday şırası geliyor. Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi. Pakistan`daki Hunzakut Prensliğinde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar.
  Türkiye`de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.
  Ödemiş`le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ`ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral ile sohbetimiz sürüyor. Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.
  Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir.

  Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır. Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir. Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.
  Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
  Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan `laetril` içermektedir.

  Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. (Japon Bilim Adamı Nagivara)

  Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale
  getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.

  – Buğday çimini evde üretebilir miyiz?
  – Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri…
  – Buğday şırasını herkes üretebilir mi?
  – Evet herkes üretebilir.

  İsterseniz tarif edelim.
  Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur. Üzerine 3 bardak su -klorlu olmamak şartıyla- ilave edilir.
  Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir.
  Bu ilk su kullanılmaz, dökülür.
  Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir.
  24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.
  Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın
  ise günde 3 kez şıra alınır. Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir. O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar.
  – Az önce sözünü ettiğimiz `laetril` buğday çiminden başka nelerde bulunur? Çünkü anlaşılıyor ki, `laetril` kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri… Elmanın çekirdeğini de yiyin!
  – Evet, Türkiye`de en kolay laetril`e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir.
  Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur. Amerika`daki ilaç sanayinin maşaları bu `laetril` adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika`da satılan `laetril` bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD`ye sokulmaktadır.
  Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. `Kanserin Ölümü` adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.
  – Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?
  – Evet öyle. Türkiye`de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var…
  Pakistan`a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut`ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı.
  Hanzakut`un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği…
  – Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık
  sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?
  – Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir.
  Bağışıklık sistemi konusunda Alman Doktor Issel`in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
 • semra YUKARIDAKI YAZIYA YORUM YAPMIS

  Merhabalar arkadaslar.ben jim hamble in sitesinde gecen bipolar duzensizligi olup duzelen var mi.mms kullanip.bende psikotik bulgulu bipolar duzensizligi var.kullanmayi dusunuyorum.yarari varmidir.kullanip iyilesen bipolar hastasi var mi? acil xvp bekliyorum

  Bu Yoruma Cevap Yaz   veya   Yeni Bir Yorum Yaz
Düşüncelerinizi Yazın   

Güvenlik Kodu:
lütfen sol tarafdaki güvelik kodunu kutucuğa yazınız.