Kanser Hastalığı Kanser,Hastalık,Akciğer,Akciğer kanseri,Alternatif Tıp,Alçı,Anilin,Apoptosis,Asbest,Bağışıklık sistemi,Cerrahi,doktor, bebek isimleri, beden dili, hekim, hastalık, sağlık, cinsel, şifalı bitkiler, bitki, herbal, halk, saglik, yemek tarifleri, akademi, ilkyardım, ideal weight, kilo, kalori,kanser,terim,terimler,medikal,bitkiler, akciğer kanseri,toraks, tümör, Göğüs, akciğer, kanser, dernek, akdk, ulusal, oncology, onkoloji, akdk2008, chemotherapy, kemoterapi, metastas, takd, sigara, sağlık, tıp, medikal, medical, kongre, congress, derneği, cancer
kanser ailem kanser vikipedia
 
35 yaş üstü kadınlar dikkat!

siroz 35 yaş ve üzerindeki her kadının evinin kapısını bugünlerde postacı çalacak. Gelen mektubun konusu kanserle mücadele. Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi, 35 yaş ve üzerindeki kadınları mektupla kanser taramasına çağıracak.

"Mektup"lu çağrı günlerdir siyasetin gündeminde. Aynı yola Sağlık Bakanlığı da başvuracak. Ancak bu kez amaç siyasi değil.
35 yaş ve üzerindeki her kadının evinin kapısını postacı bugünlerde çalacak. Gelen mektubun içinde "kanser taramasına gelin lütfen" yazacak.
Mektubu yazan Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi. Amaç kanser konusunda toplumda farkındalık yaratmak,  erken teşhisi sağlamak.
Hedef ise 2010 yılı sonuna kadar Türkiye’nin yüzde 70’ini kanser taramasından geçirmek.
Çalışma kapsamında, KETEM yani Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezleri aracılığıyla 35 yaş ve üzerindeki kadınların bulunduğu her eve mektup gönderilecek.
Adres tespitinde nüfus kayıt sisteminden yararlanılacak. Mektuplarla kadınlar kanser taramasına çağrılacak.
Gelmeyenlere telefon edilecek. Ve kanserde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu anlatan bir mektup daha gönderilecek.
Taramalardaki yoğunluk ciddi bir iş yükü getireceğinden Bakanlık, KETEM’lerin sayısını da artıracak.kaynak


 
Bu yazı Salı, 13 Ekim 2009, 12:41 tarihinde Haberler kategorisi altında yayımlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz. Yorum yapabilirsiniz, veya kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz.
henüz yorum yapılmamış
Düşüncelerinizi Yazın   

Güvenlik Kodu:
lütfen sol tarafdaki güvelik kodunu kutucuğa yazınız.